Хоча ринок праці в Україні значно пожвавився, усе ж вакансій на ньому вдвічі менше, ніж офіційно зареєстрованих безробітних. Та попри це, є фахівці, яких рекрутери готові брати на роботу відразу, без будь-яких випробувальних термінів.
У Держслужбі зайнятості розповіли, які спеціалісти зараз найбільш затребувані ринком праці. Зокрема йдеться про лікарів, верстатників, електромонтерів і сантехніків.
Так, за інформацією Держслужби зайнятості, на початок серпня в Україні налічувалось 148 вакансій для лікарів-терапевтів. Водночас на ринку праці на той момент було лише 9 безробітних терапевтів.
Аналогічний попит спостерігається і на лікарів загальної практики. Для цих фахівців було відкрито 220 вакансій. Але водночас на той момент шукали собі роботу лише 5 безробітних спеціалістів такого профілю.
На ринку праці також бракує електромонтерів. На 237 безробітних було 650 запитів від роботодавців.
Крім того, катастрофічно бракує і деяких інших спеціалістів:
- на слюсаря-сантехніка було 373 вакансії при 134 безробітних;
- на слюсаря-електрика – 212 вакансій при 39 безробітних;
- на токаря – 376 вакансій при 139 безробітних.
Отже, на українському ринку праці є очевидний надлишок одних спеціалістів і брак інших. Нині, втім як і до війни, в країні спостерігається перевиробництво "білих комірців": юристів, психологів, журналістів. Натомість бракує верстатників, електриків, слюсарів, тобто фахівців виробничих спеціальностей.
Фактично намітився очевидний брак спеціалістів, що відносяться до сфери так званих "чоловічих" спеціальностей. Це пов'язано з тим, що багато чоловіків зараз мобілізовані до ЗСУ. Крім того, чимало чоловіків побоюються офіційного працевлаштування і воліють трудитися неофіційно. І ще одна причина – в тому, що немало роботодавців не звертаються по допомогу до служби зайнятості, а шукають собі працівників самі.
Нагадаємо, українські роботодавці завинили колосальні суми зарплат своїм працівникам. За це їм готують суворі покарання.