Учені зі США розробили технологію, яка незабаром може здійснити справжню революцію в будівельній галузі. Вони створили самовідновлюваний бетон, здатний самостійно затягувати тріщини, що в ньому утворилися. Це здається фантастикою, проте їм вдалося досягти позитивного практичного результату.
Людство завдячує цим грандіозним відкриттям ученим із Дрексельського університету (США). Саме вони "навчили" бетон повністю заліковувати свої "рани".
Здібністю до самостійного загоєння ран володіють лише живі організми. Саме живому властивий процес регенерації. Неживі предмети, до яких, безумовно, належить і будівельний бетон, на таке самовідтворення не здатні. Але тепер уже все не так: учені "навчили" бетон самовідновлюватися.
Їм вдалося це завдяки впровадженню в структуру бетону волокон зі спорами бактерій, які здатні поглинати з повітря вуглець і переробляти його на цілком реальний карбонат кальцію. За певних умов, коли бетон дає тріщину, зовнішній тиск на волокна зі спорами бактерій слабшає, вони лопаються і вивільняють спори бактерій. Бактерії оживають та починають свою життєдіяльність. Причому процес відновлення йде з такою швидкістю, що будь-яка тріщина затягується за добу-дві.
Популярні зараз
У січні 2025 року цигарки подорожчають на 40 грн, - Железняк
Байден хоче, щоб Україна знизила мобілізаційний вік до 18 років, – AP
У ЗСУ з'явилися бронетранспортери Oncilla-Shturm
Ціни на яйця в Україні стабілізуються навесні 2025 року, – експерт
Поки що все це перебуває лише на стадії успішного експерименту, і говорити про промислове застосування цього методу сьогодні ще передчасно. Проте вчені довели, що це можливо і працює.
Такий метод самовідновлення бетону міг би значно полегшити будівельні та ремонтні роботи, істотно скоротити витрати на будівництво, а також на 8% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Саме стільки у загальній масі викидів вуглекислого газу становлять викиди під час виробництва цементу та його розчинів.
При цьому, як кажуть розробники нової технології, вже незабаром ремонт бетонних конструкцій може звестися до їхнього профілактичного огляду з тюбиком аерозолю, що містить бактерії, який впорскуватиметься у помічені тріщини. І все.
А тим часом в Україні прогнозують різке підвищення цін на житло, яке значною мірою спровоковане саме зростанням вартості будматеріалів.