Багато українських біженців, які через війну виїхали за кордон у пошуках безпечного притулку, повернуться в Україну після того, як закінчаться виплати та соціальна підтримка. Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський під час робочого візиту до Закарпатської області.
За його словами, у країнах, які прийняли українських біженців, раніше чи пізніше закінчаться для них виплати та соціальна підтримка. Через це значна частина біженців повернеться до України. Ідеться про тих, хто не зможе знайти собі роботу за кордоном.
Зеленський також повідомив, що деякі українські біженці чекають, коли в Україні закінчиться війна, щоб повернутися до своїх квартир та будинків.
Президент України зазначив, що багато українських біженців у Європі не працюють, навіть не роблять спроб працевлаштуватися. Тобто їх цілком влаштовує жити на виплати та на соціальну підтримку. Так, Зеленський розповів, що в Німеччині зараз перебуває близько 1,1 млн українських біженців, з них як мінімум 300 000 осіб ніде не працюють. ФРН посідає перше місце серед країн, які прийняли українських біженців. На другому місці знаходиться Польща (там зараз проживає близько 976 тисяч українців).
Популярні зараз
Названо тарифи на газ в Україні з 1 грудня
В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс
У Німеччині вже звучать заклики до зміни ставлення до українських біженців. Наприклад, федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер пропонує змінити правовий статус українських біженців, щоб знизити витрати на соціальні виплати та спонукати їх до працевлаштування. Він виступає за те, щоб для українців реформувати стандартні соціальні виплати з безробіття, а відшкодування витрат на житло зробити за фіксованою ставкою.
Слід зазначити, що в Європі зараз налічується понад 6,2 млн українських біженців. Таку цифру нещодавно назвав заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун. За його словами, близько 40% українців хочуть повернутись на батьківщину, а близько 25% хочуть залишитися за кордоном.
Тим часом, в Україні хочуть створити Міністерство повернення українців (Володимир Зеленський називає його Міністерством єдності). За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це міністерство розроблятиме і реалізовуватиме стратегію щодо повернення біженців в Україну. Кабмін хоче зосередити це питання в одному відомстві, оскільки з українськими біженцями зараз працюють різні міністерства, що не дуже зручно. Процес повернення українських біженців хочуть координувати із єдиного центру.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україну можуть прийняти до Євросоюзу до 2029 року.