Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Автор: Марченко Любов

В Україні підвищуватимуть податки, це - питання вирішене. Податки підвищать значно. Через це українцям слід готуватися до скорочення реальних зарплат.

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати - today.ua

Чому підвищення податків неминуче, і на скільки вони можуть зрости, розповів у своєму Telegram нардеп Ярослав Железняк.

Основна причина підвищення податків - збільшення витрат на армію, стверджує Железняк. Сюди входить і підвищення виплат військовослужбовцям, і закупівля озброєння, і будівництво оборонних споруд, і виплати сім'ям загиблих, а також багато інших статей витрат.

Спочатку передбачалося, що дефіцит бюджету 2024 року становитиме близько 400 млрд гривень, однак тепер цю цифру уточнили. Вийшло 720 мільярдів. Причин такого збільшення дефіциту бюджету нардеп називає три: інфляцію, мобілізацію, потребу у зброї.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Цю фінансову прірву потрібно чимось заповнювати. А крім збільшення податкових зборів, заповнювати її більше нічим. Та навіть якщо підвищені податки почнуть збирати вже із серпня (це за найоптимістичнішим сценарієм), все одно відрізка часу, що залишився до кінця року, не вистачить, щоби наповнити бюджет до потрібних параметрів.

"Те, що не вистачатиме грошей, я говорив із вересня минулого року, коли побачив бюджет. ... Навіть якщо податки буде ухвалено в серпні, у що я не вірю, у нас залишиться лише чотири місяці, щоб закрити бюджетну діру", - зауважив Железняк.

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Які податки підвищать?

Уряд планує підвищити ПДВ і військовий бор. Що стосується цифр, то поки конкретики щодо нових податків немає. Згідно з попередніми прогнозами, ПДВ нібито мають намір підвищити на 2-3%. Враховуючи, що зараз ПДВ дорівнює 20%, то, очевидно, буде 22-23%.

При цьому військовий збір планують підвищити із теперішніх 1,5% до 5%. Це дуже істотне підвищення. Причому воно очікує також і ФОПів, які поки що військовий збір взагалі не платять. Тобто, для ФОПів введуть військовий збір. А для решти працівників просто відрахування із зарплати зросте відразу на 3,5%.

Тобто, якщо ви, наприклад, отримуєте зарплату 10 тисяч гривень, то зараз ви з неї платите 150 грн військового збору. А наприкінці літа вже будете платити 500 грн.

Відповідно, з мінімалки, яка зараз дорівнює 8000 грн, доведеться щомісяця віддати на утримання війська 400 гривень. І це, не рахуючи інших податків, які ніхто не скасовує.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, реальні зарплати українців відчутно знизяться. Ніхто, звісно, не знижуватиме виплат своїм працівникам, однак підвищення податків значно полегшить гаманці громадян.

Нагадаємо, в Україні пропонують роботу для чоловіків на свіжому повітрі з шестизначною зарплатою.