З проекту бюджету-2024 приберуть скандальні статті видатків на серіали та музей Голодомору

Автор: Марченко Любов

Депутати мають намір днями ухвалити бюджет-2024 у першому читанні. Разом із тим, профільний комітет Верховної Ради має претензії до державного кошторису на наступний рік. Зокрема, депутати вимагають, щоб уряд прибрав витрати на музей Голодомору і створення серіалів, які в сумі становлять понад мільярд гривень.

З проекту бюджету-2024 приберуть скандальні статті видатків на серіали та музей Голодомору - today.ua

Про це йдеться у відповідній Постанові 10000/П "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2024 рік".

Зокрема, у проекті бюджету-2024, поданому урядом, закладено 574 млн грн на реконструкцію та завершення будівництва музею жертв Голодомору. Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендує уряду взагалі прибрати з державного кошторису цю статтю видатків. Такі витрати, коли в країні триває війна, не на часі, вважають депутати.

Крім того, Комітет пропонує прибрати або значно скоротити витрати на створення та розповсюдження вітчизняної кінопродукції. На підтримку українського кінематографу у бюджеті передбачено 590 млн грн. Причому левова частка цих коштів, 445 млн, передбачена на виробництво серіалів. Депутати вважають, що з такими витратами також слід зачекати, доки в країні триває війна.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

З проекту бюджету-2024 приберуть скандальні статті видатків на серіали та музей Голодомору

"У разі потреби знизити відповідні витрати або їх скоротити у повному обсязі", - радять члени бюджетного комітету.

Депутати планують розглянути бюджет-2024 у першому читанні до 20 жовтня. Але, як показує практика, до другого читання зазвичай вноситься ще ціла купа правок. Тому говорити про остаточну конфігурацію бюджету наступного року поки що передчасно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому безперечно можна поки лише сказати, що головною статтею видатків буде оборона. На другому місці має бути соціалка. Втім, витрати на соціалку значною мірою залежатимуть від зговірливості та щедрості західних партнерів.

Нагадаємо, бюджет-2024 буде ухвалено з величезним дефіцитом. До речі, і дефіцит бюджету-2023 після поправок становить понад 2 трлн гривень.