ЗСУ отримали перші вітчизняні бронеавтомобілі “Джура“

Автор: Максимов Віталій

На озброєння Збройних сил України надійшли перші вітчизняні бронеавтомобілі "Джура", які розробила та випускає компанія "НВО Практика". Про це повідомив український військовий канал "Армія TV".

ЗСУ отримали перші вітчизняні бронеавтомобілі “Джура“ - today.ua

Скільки нових українських бронеавтомобілів було у першій партії – не уточнюється. Також не повідомляється, скільки таких бойових машин планує випускати "НВО Практика".

Що це за "Джура"? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

"Джура" – це український легкий тактичний бронеавтомобіль, створений компанією "НВО Практика" на шасі японського позашляховика Toyota Land Cruiser 70. Його офіційна презентація відбулася влітку 2024 року. У серпні поточного року Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах цю бойову машину.

Популярні зараз

В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону

Рекрутинг до ЗСУ: Тернопільщина лідирує за кількістю жінок

Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“

В Україні хочуть збільшити штраф за деякі порушення правил дорожнього руху

На шасі позашляховика Toyota Land Cruiser 70 з посиленою підвіскою та посиленими гальмами українські інженери встановили броньовану капсулу, яка захищає екіпаж від вогню зі стрілецької зброї (захист відповідає стандарту НАТО рівня STANAG 4569 lvl 1). Екіпаж складає 6 осіб.

На цю бойову машину можна встановити кулемет калібру 7,62 мм на турелі. За бажання можна зробити подвійну капсулу, завдяки чому на борт беруть додатково двох осіб.

ЗСУ отримали перші вітчизняні бронеавтомобілі “Джура“

Під капотом знаходиться 4,5-літровий дизельний двигун потужністю 200 к.с. і 430 Нм крутного моменту. Коробка передач може бути механічною, напівавтоматичною або автоматичною, залежно від бажання замовника. Запас ходу сягає 650 км.

За даними українського Міноборони, бронеавтомобілі "Джура" призначені для виконання різних тактичних завдань, залежно від конфігурації бронекабіни та багажного відділення. На такій бойовій машині можна вести розвідку, патрулювати місцевість, доставляти вантажі, евакуювати поранених тощо.

Слід зазначити, що Міноборони України з січня до жовтня 2024 року допустило до експлуатації у ЗСУ понад 600 нових зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва. Натомість у 2023 році до експлуатації у ЗСУ допустили 405 образів озброєнь та військової техніки. З них 204 – вітчизняного виробництва.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що "НВО Практика" вже давно випускає бронеавтомобілі сімейства "Козак". У 2024 році Міністерство оборони України допустило до експлуатації у військах новий медичний броньовик "Козак-5МЕД". Його створили на шасі пікапа Ford F-550.

Раніше Борис Джонсон назвав політика, який міг би не допустити вторгнення РФ до України.

Головне