ЗСУ отримали новітню мобільну САУ 2-CT Hawkeye

Автор: Максимов Віталій

На озброєнні Збройних сил України з'явилася експериментальна американська колісна самохідна артилерійська установка 2-CT Hawkeye калібру 105 мм. Про це повідомив Defense Blog із посиланням на представника компанії AM General Майка Еванса.

ЗСУ отримали новітню мобільну САУ 2-CT Hawkeye - today.ua

За словами Еванса, ЗСУ вже протестували 2-CT Hawkeye. Тестування показало, що це ефективна мобільна артилерійська установка.

Скільки саме таких експериментальних САУ отримали ЗСУ – не уточнюється. Судячи з усього, йдеться про 1-2 зразки, не більше. Українські захисники цю артилерійську систему отримали у квітні 2024 року.

Потрібно сказати, що 2-CT Hawkeye - це нова самохідна артилерійська установка. Армія США ще навіть не прийняла її на озброєння. Вже кілька років продовжуються її випробування в американській армії. У 2021 році армія США купила у компанії AM General чотири САУ 2-CT Hawkeye для проведення випробувань.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Що це за 2-CT Hawkeye? Які її основні тактико-технічні характеристики? Навіщо вона призначена?

ЗСУ отримали новітню мобільну САУ 2-CT Hawkeye2-CT Hawkeye – це самохідна артилерійська установка калібру 105 мм, створена компаніями AM General та Mandus Group у 2019 році. Базою став армійський позашляховик HMMWV. На нього встановили гаубицю М20.

Потужність двигуна складає 205 к.с. Є Антиблокувальна гальмівна система (ABS). Маса 2-CT Hawkeye – 4,4 тонни. Максимальна швидкість сягає 100 км/год. Запас ходу – 400 км, залежно від типу місцевості. Екіпаж складається з 4 осіб, але вогонь можуть вести 2 особи.

"Родзинка" цієї САУ полягає в системі м'якого відкату "Soft Recoil" (SRT). Завдяки цій системі знижено навантаження та маса стабілізаційних конструкцій на 50%. Що це означає на практиці? Технологія SRT не дає автомобілю розвалитися після декількох пострілів.

Слід зазначити також, що 2-CT Hawkeye отримала сучасну систему керування вогнем. Вона складається з прицілу M137A2, цифрової системи MG 9000, інерційної системи навігації LN-270, камери наведення прямого вогню DFS-02, GPS-антени, радара вимірювання початкової швидкості та дисплейного блоку навідника.

Швидкострільність складає 8 пострілів за хвилину протягом перших 3 хвилин після відкриття вогню. Дальність стрілянини – від 11,6 до 19,5 км, залежно від типу боєприпасу. Перший постріл САУ може зробити вже через 1,5 хвилини після прибуття на місце. Вогневу позицію вона залишає менш як за 3 хвилини. Вогонь можна вести як із відкритих, так і із закритих вогневих позицій.

ЗСУ отримали новітню мобільну САУ 2-CT Hawkeye

САУ 2-CT Hawkeye призначена для знищення живої сили та опорних пунктів, споруд противника. Вона повинна швидко зайняти бойову позицію, відкрити вогонь і швидко залишити вогневу позицію, щоб утруднити контрбатарейну боротьбу. Тобто фактично 2-CT Hawkeye має зайняти нішу самохідних мінометів калібру 120-мм, але при цьому вона помітно простіша в експлуатації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Коли армія США прийме на озброення САУ 2-CT Hawkeye – ще не відомо. Багато залежатиме від того, як вона проявить себе під час випробувань у боях із російськими окупантами. На даний момент відгуки позитивні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США можуть передати Україні турецькі САУ Firtina із дальністю стрілянини 56 км.