ЗСУ отримають німецькі артилерійські снаряди з дальністю 100 км

Автор: Максимов Віталій

Німецький концерн Rheinmetall планує у 2024 році поставити Україні сотні тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм, у тому числі експериментальні снаряди, які мають дальність польоту 100 км. Про це в інтерв'ю газеті Handelsblatt розповів генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер.

ЗСУ отримають німецькі артилерійські снаряди з дальністю 100 км - today.ua

Паппергер не став уточнювати, скільки саме експериментальних артилерійських снарядів з дальністю 100 км отримають ЗСУ. Також не відомі подробиці про цей боєприпас. Вся інформація, мабуть, тримається ще в секреті.

Відомо лише, що експериментальні артилерійські снаряди концерну Rheinmetall можуть знищувати цілі на дистанції до 100 км. Ця цифра вражає. На озброєнні ЗСУ ще немає артилерійських снарядів із такою величезною дальністю польоту. Так, навіть дальність польоту ракети GMLRS калібру 277 мм становить близько 85 мм.

Експериментальні артилерійські снаряди концерну Rheinmetall таку велику дальність польоту отримали, мабуть, за рахунок зниження кількості вибухової речовини. Тому вони, швидше за все, виступатимуть лише доповненням до ударних можливостей ЗСУ.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

На озброєнні ЗСУ зараз є кілька видів артилерійських снарядів із збільшеною дальністю польоту. Вони дозволяють знищувати військові об'єкти російських окупантів на дистанції до 40-50 км і навіть понад 70 км. Так, німецько-італійський високоточний артилерійський боєприпас Vulcano калібру 155 мм за певних умов може летіти на відстань до 80 км. Снаряди Vulcano бувають з модулем наведення та без нього.

У 2022 році уряд ФРН повідомив, що Україна отримає 255 снарядів Vulcano. Але насправді їх, мабуть, більше, якщо зважати на військову допомогу від інших союзників.

ЗСУ отримають німецькі артилерійські снаряди з дальністю 100 км

Нагадаємо, концерн Rheinmetall планує збудувати в Україні завод, який випускатиме боєприпаси, бронемашини і навіть танки. Підприємство створюється разом із Укроборонпромом. Паппергер у травні 2024 року заявив, що Rheinmetall планує створити в Україні ще одне спільне підприємство, яке випускатиме засоби ППО. Про які саме засоби ППО йдеться – не уточнюється.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До вересня 2024 року Німеччина передасть Україні як військову допомогу нову партію бойових машин піхоти Marder 1A3. У ній будуть 40 бойових машин. Marder 1A3 – це гусенична бойова машина піхоти. Бундесвер поступово знімає її із озброєння. Замість Marder 1A3 німці пересідають на Puma.

Раніше Україна отримала від Rheinmetall нову партію мобільних розвідувальних комплексів SurveilSPIRE.