Міністерство оборони України планує закупити в українських компаній 750 бойових броньованих машин різного типу. Про це повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк (заступник з питань військово-технічної політики).
Які саме вітчизняні бойові машини планує закупити Міністерство оборони України - Гаврилюк уточнювати не став. Він також не сказав, скільки грошей буде виділено з цією метою.
За словами Гаврилюка, МО України не лише закупить сотні вітчизняних бойових машин, а й планує отримувати від вітчизняних компаній артилерійські снаряди та мінометні міни. Причому виробництво снарядів організовуватиметься в Україні. На даний момент артилерійські снаряди та мінометні міни ЗСУ одержують головним чином з-за кордону.
Замовлення Міністерства оборони України на 750 вітчизняних бойових машин різного типу має підвищити незалежність від постачання міжнародних партнерів, компенсувати втрати та стимулювати українську оборонну промисловість. Щоправда, не дуже зрозуміло, за які кошти буде закуплено цю військову техніку. 750 бойових машин, мабуть, коштуватимуть дуже дорого.
Гаврилюк у своєму інтерв'ю повідомив, що у держбюджеті України на 2024 рік на озброєння, військову техніку та боєприпаси для ЗСУ виділено 255 млрд гривень. З них на ракетне озброєння та боєприпаси – 175 млрд гривень, а на закупівлю озброєння та військової техніки – 83,2 млрд гривень.
На озброєнні ЗСУ зараз є кілька вітчизняних бойових машин. Наприклад, колісний бронетранспортер БТР-4. Але чи є можливість випуску у великій кількості таких бойових машин? Іван Гаврилюк вважає, що БТР-4 після закінчення війни з російськими окупантами можна буде експортувати до інших країн.
Слід зазначити, що останнім часом дедалі частіше з'являються повідомлення про збільшення потужності українських оборонних заводів. Наприклад, збільшується випуск САУ "Богдана", ведеться розробка нової версії протикорабельної ракети Р-360 "Нептун".
Раніше Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин заявив, що у 2023 році можливості українського оборонно-промислового комплексу порівняно з 2022 роком збільшились утричі. При цьому, Камишин очікує, що у 2024 році можливості українського ОПК порівняно з 2023 роком збільшаться у шість разів.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна попросила у США військово-транспортні літаки Boeing C-17 Globemaster III.