Українські солдати почали використовувати новітні американські зенітні ракетні комплекси Vampire. Це підтверджує відео, опубліковане пресслужбою ВМС України.
У відео показано, як українське ППО збиває безпілотник Szahid-136 у небі над Одесою. Безпілотник підсвічений лазером, до нього наближається ракета. Ракета вибухає поряд із БПЛА. Безпілотник російських окупантів отримав ушкодження та падає на землю.
Прес-служба ВМС України не уточнила, яким саме засобом ППО збили цей Szahid-136. Але якщо судити з відео, то українські захисники в цьому випадку використали Vampire. Це, певне, одне з перших бойових застосувань новітнього американського зенітного комплексу у війні проти російських окупантів.
Про те, що США планують передати Україні ЗРК Vampire, стало відомо наприкінці 2022 року. Тоді повідомлялося, що нашій країні передадуть 14 таких ЗРК. Потім стало відомо, що всі ці зенітні ракетні комплекси ЗСУ отримають до кінця 2023 року. Зважаючи на все, це сталося.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Vampire розшифровується як Vehicle-Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment. Його розробила американська компанія L3Harris Technologies. Це компактний зенітний ракетний комплекс надмалого радіусу дії, призначений переважно для знищення безпілотних літальних апаратів. Його можна встановлювати на різні платформи.
Американська армія, мабуть, ще навіть не прийняла Vampire на озброєння. Принаймні, у відкритих джерелах про це нічого не говорять, а дальність поразки цілей цим комплексом тестували зовсім недавно – у 2022 році.
Україна, певне, отримала Vampire, встановлені на армійських позашляховиках HMMWV. У пускову установку міститься чотири керовані ракети калібру 70 мм. На ціль ракети наводяться за допомогою оптико-електронної системи WESCAM MX-10 з тепловізійною та телевізійною камерами.
Для Vampire є кілька типів ракет. Наприклад, ракета AGR-20 APKWS калібру 70 мм із лазерним наведенням. Її створили на базі некерованих ракет сімейства Hydra 70. Ракета APKWS отримала модуль наведення та управління. Дальність польоту APKWS залежить від швидкості та висоти, на якій знаходиться платформа. Так, якщо APKWS запустити з вертольота, то вона полетить на відстань до 1,5-5 км. Яка дальність польоту ракети APKWS, якщо її запустити, наприклад, з пікапа - не відомо. Але вона помітно менша, ніж при запуску з літака або вертольота.
Ось саме ракетою APKWS з лазерним наведенням, зважаючи на все, і збили Szahid-136 в Одеській області. Сподіваємося, таких ракет у ЗСУ багато, адже країна-агресор активно випускає та використовує безпілотники проти України.
Раніше Сили Територіальної оборони ЗСУ повідомили, що понад 30 000 кулеметів "Максим" зі складів "повернули в дію" для боротьби з російськими окупантами.