ЗСУ почали бити по окупантам з нової версії САУ “Богдана“

Автор: Максимов Віталій

ЗСУ почали використовувати проти російських окупантів нову версію самохідної колісної артилерійської установки 2С22 "Богдана", яка відома як "Богдана 2.0". Про це свідчать фотографії, розміщені у соціальній мережі X (раніше Twitter).

ЗСУ почали бити по окупантам з нової версії САУ “Богдана“ - today.ua

САУ "Богдана" першого покоління збудували на шасі КрАЗ-6322. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ "Богдану" почали випускати на шасі МАЗ-6317 (на цьому ж шасі, до речі, збудовано командирську машину українського протикорабельного ракетного комплексу РК-360МС "Нептун").

Але шасі МАЗ-6317 для "Богдани" – це тимчасове рішення, адже Білорусь підтримує країну-агресора, а постачання чеських вантажівок Tatra T815-7T3RC1 із модульною кабіною Puma затримуються. Для випуску САУ "Богдана" у достатній для ЗСУ кількості потрібне нове шасі. Ходили чутки, що цю САУ можуть перевести на шасі вантажівки MAN, але цього поки що так і не сталося.

Один з варіантів шасі - чеська вантажівка Tatra Terrno1 у версії 8x8. Свого часу чехи у досить великій кількості відправляли такі вантажівки та самоскиди до СРСР. Україна ще повинна мати ці машини.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

САУ "Богдана", показана на фотографіях у соціальній мережі X, саме, зважаючи на все, побудована на шасі Tatra Terrno1 у версії 8x8. На цю вантажівку встановили бронекабіну та артилерійську систему. У ЗСУ на даний момент є щонайменше три такі САУ.

ЗСУ почали бити по окупантам з нової версії САУ “Богдана“

У "Богдани 2.0" на шасі Tatra Terrno1 8x8 є автомат заряджання. Це суттєво полегшує роботу артилеристів. Без автомата заряджання у артилеристів при інтенсивній стрільбі з гармати калібру 155 мм можуть початися проблеми з хребтом.

2С22 "Богдана" - це колісна артилерійська установка калібру 155 мм, розроблена Новокраматорським заводом. Екіпаж – 5 осіб. Боєкомплект – 20 снарядів. Зброя оснащується сучасною системою управління вогнем та автоматом заряджання. Його скорострільність – 5-6 пострілів за хвилину. Дальність стрілянини – 40-60 км, залежно від типу боєприпасу. Тобто, нова українська САУ має практично такі ж тактико-технічні характеристики, як і французька самохідна колісна артилерійська установка Caesar.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Восени 2023 року розпочалося серійне виробництво її нової версії. Про це у свій час повідомив генеральний директор компанії "Українська бронетехніка" Владислав Бельбас.

Раніше стало відомо, що Україна отримає від Німеччини 22 пускові установки IRIS-T SLS малого радіусу дії.