Згадати все: держслужбовцям полегшать процес подання декларацій про доходи

Автор: Марченко Любов

Українським чиновникам наступного року буде набагато простіше подавати декларації про доходи. Є надія, що вони майже нічого не забудуть і не переплутають, оскільки багато граф у їхніх деклараціях заповнюватимуться автоматично.

Згадати все: держслужбовцям полегшать процес подання декларацій про доходи - today.ua

Про це розповів голова НАЗК Віктор Павлущик.

Багато держслужбовців не можуть пригадати всієї нерухомості, якою вони володіють. Та й з рухомим майном впоратися буває непросто. На відміну від більшості простих українців, які пам'ятають лише суму своїх боргів за кредитами, їм доводиться тримати в голові неабиякий список нажитого. Через це під час заповнення електронних декларацій виникає чимало помилок.

Причому нерідко трапляються помилки технічні. Наприклад, замість вартості об'єкта декларант заповнює в графу його реєстраційний або кадастровий номер. (Вочевидь, вартість об'єкта за кількістю нулів не дуже відрізняється від дев'ятнадцятирозрядного кадастрового номера, - авт.).

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Однак тепер НАЗК їх частково розвантажить. Багато що з того, чим вони володіють, відображатиметься в декларації автоматично. Це стане технічно можливим завдяки доступу НАЗК до державних реєстрів, які містять відомості про те, що набули у власність громадяни, і чим вони володіють на поточний час.

Згадати все: держслужбовцям полегшать процес подання декларацій про доходи

Таким чином, усі відомості про рухоме та нерухоме майно громадян мають підтягуватися в потрібні графи декларації автоматично. Та все ж багато чого з нажитого непосильною працею держслужбовцям доведеться по-старому декларувати вручну. До таких "ручних" статей, зокрема, належать:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • об'єкти за кордоном;
  • готівкові гроші;
  • криптовалюта;
  • антикваріат.

Усе, що належить до цих розділів, поки що доведеться заповнювати вручну. Та все ж тепер у міністрів, депутатів та інших держслужбовців буде менше шансів помилитись у своїх доходах.

Нагадаємо, всі члени уряду подали декларації про свої доходи за минулий рік. За іронією долі найбіднішим серед них виявився прем'єр-міністр Денис Шмигаль.