Все, що наразі відомо від Міноборони про демобілізацію військовослужбовців: деталі з перших вуст

Автор: Марченко Любов

Військовослужбовці, які з початку повномасштабної війни, перебувають "на нулі", потребують заміни та відпочинку. Для цього потрібно організувати їхню ротацію. Однак питання про демобілізацію військових не стоїть. Вони залишатимуться на службі до закінчення війни.

Все, що наразі відомо від Міноборони про демобілізацію військовослужбовців: деталі з перших вуст - today.ua

Такою є позиція Міноборони України, яку озвучив голова військового відомства Рустем Умєров.

"Слово "демобілізація" ми можемо використовувати лише після того, як закінчиться війна", - заявив Умєров.

Та водночас у Міноборони розуміють, що люди, які вже майже два роки воюють "на нулі", перебувають на межі своїх сил і можливостей. Тому зараз військове командування розробляє механізм ротації військовослужбовців на фронті. Бійцям із передової дадуть можливість відпочити, побувати в тилу та пройти курс реабілітації. Після відпочинку хтось із них, можливо, буде частково звільнений від військових обов'язків, а хтось знову повернеться на передову.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Ми працюємо над цим і юридично, і законодавчо, і технічно", – розповів міністр.

При цьому глава Міноборони заявив, що рішення щодо мобілізації, ротації та усього, що стосується військової служби в умовах війни, прийматимуть пакетом. Ротація на фронті буде лише однією зі складових цілого кластеру законодавчих рішень, який ось-ось мають бути подані на розгляд Верховної Ради.

Все, що наразі відомо від Міноборони про демобілізацію військовослужбовців: деталі з перших вуст

"Це буде величезний кластер рішень, які накопичувалися останні два роки. А взагалі наша мета – змінити парадигму, щоб служіння не сприймалося як покарання", – каже Умєров.

При цьому він пообіцяв, що вже найближчим часом законопроект про зміни до процесу мобілізації має бути представлений у Верховній Раді.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, як нещодавно стало відомо, Генштаб ЗСУ подав запит на додаткову мобілізацію ще 400-500 тисяч молодих чоловіків. Вже у понеділок, 25 грудня, на відповідний законопроект очікували у Верховній Раді. Проте уряд його не подав. Можливо, документ ще не доопрацьований, або просто чиновники завбачливо вирішили не подавати такий законопроект на Різдво.

Нагадаємо, голова РНБО Олексій Данилов розповів, що мобілізувати півмільйона українців не вдасться за місяць чи півтора. Тому мобілізація триватиме цілий рік.

Головне