Вісім спеціальностей найбільш затребувані на вітчизняному ринку праці: для кого є багато роботи і вакансій

Автор: Марченко Любов

На вітчизняному ринку праці спостерігається певний перекіс у попиті на спеціалістів і пропозиціях від шукачів робочих місць. Одні фахівці гостро затребувані й дефіцитні. Для інших, навпаки, вакансій мало, але вони масово шукають роботу. На сьогодні в Україні виділяють вісім спеціальностей, на які є реальний "кадровий голод".

Вісім спеціальностей найбільш затребувані на вітчизняному ринку праці: для кого є багато роботи і вакансій - today.ua

Про те, хто зараз найбільш затребуваний на ринку праці, і для кого є багато вакансій та роботи, розповіла в інтерв'ю rbc.ua в.о. директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.

За словами Олени Мельник, сьогодні на ринку праці в достатку представлені вакансії за вісьмома спеціальностями. Особливо гострий дефіцит фахівців відчувається на вакансії швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів.

Наприклад, для швачок роботодавці розмістили 2 тисячі вакансій. А роботу шукає лише одна тисяча представниць цієї спеціальності. Багато роботи є на ринку праці і для таких фахівців:

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

  • продавців - 17 тисяч вакансій;
  • водіїв - 9 тисяч вакансій;
  • бухгалтерів - 7 тисяч вакансій;
  • кухарів - 5 тисяч вакансій.

Вісім спеціальностей найбільш затребувані на вітчизняному ринку праці: для кого є багато роботи і вакансій

Водночас, деякі фахівці нині майже не затребувані ринком праці. Зокрема, нині є багато незайнятих працівників, які позбулися своїх місць через комп'ютеризацію процесу праці. Серед них - оператори комп'ютерного набору, адміністратори, бухгалтери, які не володіють сучасними програмами бухобліку.

Крім того, зараз перегрітий ринок праці в ІТ-галузі. Новим фахівцям без досвіду знайти роботу в цій галузі майже неможливо. Навіть багато програмістів із досвідом ризикують втратити свої робочі місця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ба більше, аналітики стверджують, що через десяток-півтора років фахівці IT-галузі масово залишаться без роботи, оскільки все програмне забезпечення віддадуть "на відкуп" штучному інтелекту.

Нагадаємо, штучний інтелект уже допомагає медикам у постановці діагнозів. Так, ШІ зумів поставити правильний діагноз 6-річній дитині, яку не могли вилікувати два десятки лікарів.

Головне