Ціни на оренду квартир у Києві продовжують зростати всупереч прогнозам багатьох експертів. Вони заявляли, що до кінця вересня вартість орендованого житла почне знижуватися. Але поки що жодних ознак зниження не видно.
Ринок житла столиці швидко відновлюється. Причому активніше зростає ринок орендованого житла. Такі висновки можна зробити із пропозицій на сайтах з оренди нерухомості. І вони підтверджуються висновками аналітиків ринку.
Отже, у вересні порівняно з липнем ціни на оренду житла зросли на 10% – для одно- та двокімнатних квартир та на 5% – для трикімнатних.
Сезонне підвищення цін на оренду квартир наприкінці літа – на початку осені – звичайне явище, кажуть експерти ринку нерухомості. Воно спостерігалося й до війни. А ось характерною воєнною особливістю є коливання цін на орендоване житло залежно від частоти обстрілів столиці. Чим частіше обстрілюють, тим менший попит на орендоване житло. При цьому орендні ціни також залежать від обстрілу. Проте вони не встигають дуже відчутно реагувати на ситуацію, оскільки вона надто мінлива.
Втім, незважаючи на ризики, ринок орендованого житла помітно зростає. Причому він росте набагато активніше, ніж ринок купівлі житла. Купувати квартиру в столиці зараз відважуються не всі, проте жити все ж таки десь треба. Ось і винаймають житло.
"Інтерес до оренди зараз безпосередньо дуже залежить від обстрілів, прильотів. Як тільки трапляється черговий обстріл, можна відразу говорити, що якась із запланованих угод скасовується. З іншого боку, все одно до Києва приїжджають студенти, переселенці. І попит на квартири в у будь-якому разі зростатиме", – каже ріелтор Тетяна Клименко.
При цьому всупереч експертам, які вже на кінець вересня прогнозували спад цін на оренду квартир, Тетяна Клименко вважає, що спаду не буде ні восени, ні взимку. Орендні ціни продовжуватимуть зростати. Щоправда, при цьому будуть їхні незначні коливання за більш частих обстрілів столиці.
При цьому вже сьогодні ціни на оренду однокімнатних квартир у Києві стартують від 10 тисяч гривень, двокімнатних – від 14 тисяч, а трикімнатні ще можна подекуди зняти від 15 тисяч. Однак ці ціни обов'язково до зими ще підростуть, адже ринок оренди житла активно відновлюється.
Сьогодні середні ціни на оренду квартир по районах столиці такі:
- Солом'янський район – 19 900 грн.;
- Оболонський район – 14250 грн;
- Подільський район – 12500 грн;
- Шевченківський район – 26 109 грн.;
- Деснянський район – 12 000 грн.;
- Святошинський район – 15 000 грн.;
- Дарницький район – 14250 грн;
- Дніпровський район – 14750;
- Печерський район – 31835 грн;
- Голосіївський район – 19 862 грн.
Якому житлу віддають перевагу орендарі
Якщо раніше багато хто віддавав перевагу квартирам на високих поверхах багатоповерхівок з панорамними вікнами, то зараз переваги змінилися. Широкі вікна - джерело підвищеної небезпеки при "прильоті", а високий поверх - справжнє лихо при блекауті. Перспектива кілька разів на день підніматися на верхні поверхи при непрацюючому ліфті посміхається далеко не кожному орендарю. Тому зараз шукають те, що скромніше, та розташоване нижче.
Але при цьому старі радянські хрущовки з килимами усе ж мало ваблять орендарів. Квартиронаймачі хочуть добротне житло з хорошим, але недорогим ремонтом, розташоване на невисокому поверсі та бажано невеликої площі. Зокрема, у молодих одиноких людей йдуть на розхват квартири-студії. Вони порівняно недорогі та виглядають цілком сучасно.
Нагадаємо, в Україні різко подорожчали у продажу однокімнатні квартири. Особливо зростання відчувається у західних областях.