Today.ua

Верховна Рада рекордно збільшила податки: скільки потрібно платити

Народні депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення податків та зборів, а також запровадження нових. Про це сказано на сайті українського парламенту.

Законопроєкт про наповнення державного бюджету України під час воєнного стану, розроблений Міністерством фінансів, зареєстрували у Верховній Раді 18 липня 2024 року. Але він викликав багато критики, зокрема з боку бізнесу. Тому наприкінці серпня у парламенті зареєстрували доопрацьований урядовий законопроєкт №11416-д. У ньому немає деяких норм із першої редакції законопроєкту.

Тепер закон про підвищення податків має підписати президент Володимир Зеленський. Потім його опублікують у державних ЗМІ, і він набуде чинності. З якого числа в нашій країні збільшать податки та запровадять нові податки? Не виключено, що це станеться, як то кажуть, заднім числом, тобто, можливо, з 1 жовтня 2024 року. Така практика застосовується в Україні. Наприклад, з 1 вересня 2024 року в нашій країні збільшили акцизи на бензин, дизельне паливо та скраплений газ, хоча Володимир Зеленський підписав відповідний закон пізніше, ніж 1 вересня.

Що заплановано у новому законі про податки?

Фізособи-підприємці 1,2 та 4 групи сплачуватимуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, яка зараз становить 8000 грн. Для ФОП третьої групи буде знижена ставка військового збору – 1% доходу.

Усім українцям, які сплачують податки, потрібно буде сплачувати військовий збір у розмірі не 1,5%, а 5%. Але військовослужбовцям, як і раніше, потрібно буде сплачувати військовий збір у розмірі 1,5%. До речі, 5% військового збору сплачуватимуть і гіг-контрактори, які зараз сплачують 1,5% військового збору.

Але це далеко не всі нововведення у оподаткуванні. Так, банки платитимуть 50% податку на надприбутки, мінімальний податок на землю складе 700 грн і 1400 грн за гектар, стане більше рента на видобуток піску та щебеню, для фінансових компаній (крім страхових компаній) встановлять податок 25% податку на прибуток, а також запровадять щомісячний авансовий платіж податку на прибуток з кожної АЗС та інше.

Кабмін очікує, що внаслідок підвищення податків і зборів та запровадження нових податків державний бюджет України у 2024 році додатково отримає 58 млрд грн, а у 2025 році – 137 млрд грн.

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що народний депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко розкритикував підвищення податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ