В Укренерго зробили заяву щодо відключень електроенергії: зупинено кілька енергоблоків

Автор: Марченко Любов

В Україні через обстріл пошкоджено обладнання на одній із теплових електростанцій. Крім того, кілька енергоблоків ТЕС перебувають у ремонті, і додатково також було виведено в аварійний ремонт ще один енергоблок. Через це резервних потужностей в енергосистемі зовсім не залишилося. Проте графіки відключень електроенергії поки не застосовуватимуть.

В Укренерго зробили заяву щодо відключень електроенергії: зупинено кілька енергоблоків - today.ua

Про це заявила прес-служба компанії "Укренерго".

У повідомленні, зокрема, йдеться, що через черговий обстріл противника було пошкоджено обладнання на одній із теплових електростанцій. Крім того, кілька теплових енергоблоків зараз перебувають у ремонті. До того ж, іще один блок довелося терміново вивести в аварійний ремонт через проблеми в його роботі.

"На електростанціях немає вільних потужностей", - констатують в Укренерго.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

При цьому у п'ятницю, 8 грудня, знову зафіксовано сплеск енергоспоживання. Він трохи не досяг того пікового значення, яке було на день раніше, проте ситуація в енергосистемі країни все одно залишається вкрай напруженою.

"В енергосистемі зберігається важка ситуація. Споживання через похолодання тримається на найвищому в опалювальному сезоні рівні", - зазначили в Укренерго.

В Укренерго зробили заяву щодо відключень електроенергії: зупинено кілька енергоблоків

При цьому енергетики просять українців допомогти їм утримати енергосистему у бездефіцитному стані, щоб уникнути відключення електроенергії. Потрібно лише трохи знизити споживання та економно витрачати електрику.

"Ліміти споживання не запроваджувалися. Графіки відключень не запроваджувалися і не прогнозуються", – обнадіяли енергетики.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але, звичайно, якщо споживання ще зросте, то вони будуть змушені вдатися до планових відключень, щоб не вдаватися до аварійних.

Нагадаємо, українцям дозволили оплачувати електроенергію за вдвічі меншим тарифом.