В Укренерго закликали українців готуватися до гіршого: запасатися їжею та водою на опалювальний сезон

Автор: Марченко Любов

Українську енергосистему захищено краще, ніж минулого року. Проте вона вразливіша, ніж на початку торішнього опалювального сезону. І у разі попадань ракет агресора ситуація може виявитися дуже складною. Тому в Укренерго порадили українцям зробити запаси їжі та води, а також максимально утеплити своє житло.

В Укренерго закликали українців готуватися до гіршого: запасатися їжею та водою на опалювальний сезон - today.ua

Про це заявив в інтерв'ю одному з українських телеканалів голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

Енергетики добре знають свою роботу. До того ж, за найважчий минулорічний опалювальний сезон вони набули безцінного досвіду з ліквідації пошкоджень енергомережі. Отже, вони готові до роботи в умовах зими та війни. Водночас, навряд чи агресор відмовиться від свого маніакального плану влаштувати тривалий блекаут для всієї України.

І хоча зараз і енергетики, і ППО максимально сконцентровані і готові до відбиття атак противника, українцям все ж таки варто, сподіваючись на краще, готуватися до гіршого.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

"Треба готуватися до гіршого, а сподіватися на краще. Ми знаємо, що ворог може зробити. Ми знаємо, що нам робити у тій чи іншій ситуації. Ми готові", - заявив Кудрицький.

Тому українцям обов'язково слід підготуватися до цього ймовірного "гіршого": зробити запаси води і продуктів, а також максимально подбати про засоби, які допоможуть вижити в умовах можливого блекауту.

В Укренерго закликали українців готуватися до гіршого: запасатися їжею та водою на опалювальний сезон

Що потрібно приготувати на випадок найгіршого розвитку ситуації

Чим слід запастися і про що подбати:

  • їжею (консервами, супами та кашами швидкого приготування, сухарями);
  • водою – питною і технічною;
  • елементарними засобами гігієни;
  • максимально утеплити житло;
  • запастися генераторами (якщо є така можливість) та паливом до них, павербанками, акумуляторами, ліхтарями та іншими освітлювальними приладами, здатними працювати в автономному режимі;
  • дізнатися адресу одного-двох найближчих "Пунктів незламності", де можна буде зігрітися, зарядити акумулятори та скористатися інтернетом.

Окрім цього, вже зараз українці мають якомога економніше споживати електроенергію. Така ощадливість допоможе нам вистояти взимку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми всі можемо зробити свій внесок, пам'ятаючи про правила економного споживання. Вони полягають у тому, щоб просто не включати енергоємні прилади у години вечірнього максимуму споживання", - уточнив глава Укренерго.

Нагадаємо, у Міненерго назвали регіони, які можуть в опалювальний сезон залишитися без електрики та газу.