В Україні стрімко тане зимовий запас овочів: ціни на цибулю можуть зрости до минулорічних значень

Автор: Марченко Любов

В Україні вже після Нового року можуть суттєво зрости ціни на цибулю. Фактично може повторитися торішня історія, коли взимку й у першій половині весни вартість цибулі зросла до нечуваних цифр.

В Україні стрімко тане зимовий запас овочів: ціни на цибулю можуть зрости до минулорічних значень - today.ua

Про те, чому цибуля, якої цьогоріч зібрали в Україні вдосталь, знову може подорожчати, розповів аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка.

Нинішнього року аграрії в Україні зібрали непоганий урожай цибулі, і тому ціни на неї поки що тримаються помірні. Проте вже до нового року цей овоч, який є незмінним інгредієнтом багатьох святкових страв, неминуче подорожчає. І цілком імовірно, що після свят він уже не повернеться до колишньої ціни, каже експерт.

За словами Максима Гопки, найбільш суттєво на вартість цибулі впливають два фактори:

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

  • її запаси в овочесховищах;
  • вартість цибулі у країнах, звідки Україна її імпортує.

При цьому, за словами аналітика, зимовий запас овочів у вітчизняних овочесховищах вже вичерпався більш ніж наполовину. Близько 60% українських овочів та фруктів уже продано. Тому невдовзі після Нового року, а можливо і до нового, Україна почне імпортувати овочі та фрукти з-за кордону, включаючи й цибулю. Таким чином, ціна на цибулю неминуче зросте, оскільки привізний товар не може коштувати стільки ж, скільки коштує місцевий.В Україні стрімко тане зимовий запас овочів: ціни на цибулю можуть зрости до минулорічних значень

 

"Якщо внутрішні ціни в країнах імпортерах будуть з різних причин вищими, то це позначиться і на внутрішньому ринку України для споживача", - каже Мансім Гопка.

Зазвичай до війни Україна починала вже в лютому імпортувати цибулю. Не виключено, що те саме повториться і цієї зими. А можливо, судячи з швидкого виснаження запасів цибулі, її імпорт розпочнуть незабаром після новорічних свят.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, до кінця зими ціни на цибулю в Україні знову можуть злетіти вдвічі, а то й утричі.

Нагадаємо, деякі овочі цілком можна виростити вдома на підвіконні. Досвідчені садівники розповіли, що можна посадити в горщиках для квітів, щоб і в холоднечу порадувати себе свіжою зеленню зі свого "городу".