Третина гуманітарної допомоги, що призначалася для військових частин, за місцем призначення не доїхала. Вона або "розчинилася" десь на теренах України, або від самого початку не призначалася для відправки військовим.
Такі кричущі висновки можна зробити з перевірки, яка проводилася за результатами переміщення гуманітарних вантажів протягом перших 9 місяців поточного року. Перевірку проводила Державна митна служба разом із Міноборони.
Загалом факти такі: за 9 місяців 2023 року в Україну було ввезено понад 9 тисяч партій гуманітарних вантажів, які призначалися для 200 військових підрозділів. Вони ввозилися до України саме як гуманітарна допомога для ЗСУ. Проте, як показала перевірка, понад 3 тисячі цих вантажів до військових частин не доїхали.
Тобто наочно – або розкрадання гуманітарної допомоги, або свідомо неправдива інформація, яка була надана на митниці. Можливо, звичайний товар імпортерами був задекларований як гуманітарка для армії.
У будь-якому випадку, це адміністративно, а в деяких випадках і кримінально, має бути покарано. У зв'язку з цим Державна митна служба надіслала 387 повідомлень про протиправні дії, а також склала 320 протоколів про порушення митних правил. Позивачі обіцяють, що нікому уникнути відповідальності не вдасться.
Нагадаємо, махінації з гуманітарною допомогою з початком війни стали улюбленим способом наживи для багатьох заповзятливих та нечистих на руку українців. Зокрема, подружня пара зі столиці заснувала гуманітарний фонд та продавала військовим автомобілі, які безкоштовно надсилалися з-за кордону для ЗСУ.