В Україні розпочато рекрутинг у ЗСУ: чим він відрізняється від звичайної мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні стартував проект із рекрутингу у ЗСУ. Військовозобов'язаним громадянам даватимуть можливість обрати військову спеціальність і підрозділ, в якому вони хотіли би служити.

В Україні розпочато рекрутинг у ЗСУ: чим він відрізняється від звичайної мобілізації - today.ua

Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

При цьому рекрутери допомагатимуть громадянам обрати військову спеціальність з урахуванням їхньої освіти та цивільного досвіду роботи, а також з урахуванням їхніх схильностей.

Поки що Міноборони підписало договір про співпрацю лише з однією рекрутинговою організацією - Lobby X. Причому рекрутери зобов'язуються працювати для ЗСУ безкоштовно.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

"Проект дозволить людині обрати конкретний підрозділ на певній посаді, де його/її громадянський досвід буде найбільш корисним", - зазначила заступник міністра оборони Наталія Калмикова, яка підписувала договір із рекрутинговою компанією.

При цьому керівник компанії Lobby X Владислав Грезєв наголосив, що його організація вже має досвід підбору кадрів для ЗСУ. Адже в принципі армія – це те саме підприємство, на якому потрібні фахівці різного профілю: від мінометників та ракетників до кухарів і програмістів.

Щоправда, масштаби рекрутерської діяльності на користь армії у Lobby X раніше були скромнішими. Тепер же, після підписання договору з Міноборони, рекрутингова компанія отримала можливість застосувати свій досвід у набагато більших масштабах.

В Україні розпочато рекрутинг у ЗСУ: чим він відрізняється від звичайної мобілізації

"Співпраця з Міністерством оборони дозволить масштабувати роботу, яку ми проводили", - каже Грезєв.

Водночас у Міноборони зазначили, що договір із Lobby X – це лише початок процесу рекрутингу, який запускають в Україні. Далі оборонне відомство має намір залучити до такої роботи ще низку кадрових агенцій.

"Найближчим часом у рамках проекту ми плануємо підписати такі угоди з рекрутинговими компаніями", - повідомила Наталія Калмикова.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міноборони розраховують, що військовозобов'язані українці самі звертатимуться за послугами до рекрутерів, щоб обрати собі військове ремесло "до серця". При цьому в оборонному відомстві, очевидно, роблять ставку на те, що служба у ЗСУ для всіх чоловіків буде невідворотною. Про це, до речі, свідчать заяви бойових офіцерів української армії, які останнім часом дедалі частіше з'являються в ефірі. Таким чином, перед невідворотністю військової служби українцям даватимуть можливість обрати собі військову спеціальність.

Нагадаємо, ще одній категорії громадян дадуть змогу отримати відстрочку від мобілізації. Йдеться про працівників ДСНС.