В Україні можуть розпочати випуск німецьких протитанкових гранатометів Panzerfaust 3 компанії Dynamit Nobel Defence. Про це повідомив журнал ArmyRecognition, посилаючись на представника Dynamit Nobel Defence.
У повідомленні йдеться про те, що спочатку спільне виробництво в Україні гранатометів Panzerfaust 3 включатиме їх збірку. Надалі українська оборонна промисловість повністю випускатиме ці гранатомети з самого початку. Тобто буде повний цикл виробництва.
За яких умов німецька компанія Dynamit Nobel Defence хоче організувати випуск своїх гранатометів в Україні – не відомо. Dynamit Nobel Defence зараз аналізує можливі варіанти співпраці з нашою країною.
Слід зазначити, що Panzerfaust 3 вже є на озброєнні ЗСУ. Українські солдати їх почали використовувати ще у 2022 році. Ці гранатомети довели свою ефективність у боротьбі проти російських окупантів. На даний момент Україна отримала не менше 1400 гранатометів Panzerfaust 3 та 3000 ракет для них.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Видання АрміяInform у 2023 році розповіло про враження одного українського гранатометника про Panzerfaust 3. За його словами, цей німецький гранатомет набагато потужніший, ніж радянський РПГ-7, і він простий у використанні. Цією зброєю можна знищувати живу силу супротивника та військову техніку. Робоча дистанція по цілі, що рухається - близько 200 метрів, а по нерухомій цілі - близько 400 метрів.
Що це заPanzerfaust 3? Які його основні тактико-технічні показники? Як його можна використовувати у бою?
Panzerfaust 3 – це ручний одноразовий протитанковий гранатомет, розроблений німецькою компанією Dynamit Nobel Defence у 1978 році. Калібр пускової установки (самого гранатомета) становить 60 мм, а калібр ракети – 110 мм. Теоретична дальність стрільби по нерухомій цілі - до 600 метрів, а по цілі, що рухається, - до 300 метрів. Граната може пробити броню завтовшки 700-900 мм.
Існує три базові варіанти Panzerfausta 3 з кумулятивною бойовою частиною. Перший варіант - Panzerfaust 3 із пробиттям броні 700 мм. Другий варіант - Panzerfaust 3-T з тандемною бойовою частиною з пробиттям динамічного захисту та броні 700 мм. Третій варіант – Panzerfaust 3 IT-600 з підвищеною пробитістю броні (така ракета може знищувати танки T-72B3 та T-90A). Є також граната Bunkerfaust для боротьби з живою силою та легкою бронетехнікою.
У ЗСУ в 2022 році були мобільні вогневі групи, до складу яких входив гранатометний розрахунок, кулеметник та стрілки. Вони оснащувалися, зокрема і гранатометами Panzerfaust 3. Мобільні вогневі групи задіяли в районах, де була загроза прориву російських окупантів.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ почали використовувати американські бронетранспортери M1117.