В Україні вже найближчим часом мобілізація може піти зовсім іншим руслом. Представники ТЦК не відловлюватимуть чоловіків на вулицях, а ухилянти взагалі зникнуть.
Так може трапитися, якщо Верховна Рада проголосує законопроект №9566, зареєстрований у понеділок, 7 серпня.
Цей законопроект передбачає зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Автор законопроекту нардеп-"слуга" Георгій Мазурашу вважає, що завдяки прийнятим змінам можна буде покращити якість мобілізаційної роботи та поповнити лави захисників Вітчизни виключно мотивованими людьми, які готові захищати Україну зі зброєю в руках.
"Абсолютно зрозуміло, що захист Вітчизни можуть забезпечити лише мотивовані громадяни, готові і фізично, і морально воювати проти рашистських окупантів. Це неодноразово наголошують і самі учасники бойових дій, які звертають увагу, що на передову направляють невмотивованих, мобілізованих примусом громадян, які на фронті приносять лише зайві проблеми. Вони можуть підвести підрозділ, побратимів у відповідальний момент, можуть залишити позицію, втекти, здатися в полон, або навіть гірше…", - пише автор законопроекту в пояснювальній записці до нього.
Популярні зараз
В Україні різко подорожчали однокімнатні квартири: названо нові ціни
43 тисячі українських солдатів загинули на війні, - Зеленський
Георгій Мазурашу також вважає, що примусова мобілізація створює негативний імідж Україні на міжнародній арені, і є добрим аргументом для ворожої пропаганди, яка потім супроводжує відповідну "картинку" своїми коментарями про те, що "в Україні закінчилися патріоти".
При цьому так званим ухилянтам також знайдеться місце. Як показує досвід людства та України, зокрема, не всі люди, в силу різних обставин, готові взяти зброю та воювати на передовій. Однак вони могли би дуже стати в нагоді в тилу, зміцнюючи обороноздатність країни та забезпечуючи функціонування української економіки в умовах воєнного стану.
"Якщо внести запропоновані зміни, військовослужбовці зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами, а інші громадяни, без потреби тікати та ховатися від повісток, працюватимуть на економіку (а отже, і на обороноздатність). Це реалістичний, мудрий та прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими у протистоянні проти рашистської агресії", - наголошується в пояснювальній записці.
Нагадаємо, стало відомо, яке покарання загрожує військовозобов'язаним українцям, які відмовилися від вручення повістки на робочому місці.