В Україні кардинально змінюють правила мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні кардинально змінять правила мобілізації. Військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку, поменшає. Насамперед це торкнеться студентів, а також чоловіків, які доглядають хворих родичів і тих чоловіків, які мають бронь. Водночас, буде чітко виписано правила демобілізації.

В Україні кардинально змінюють правила мобілізації - today.ua

Законопроект, до якого буде внесено всі ці зміни, вже на стадії завершення. Депутати готують його спільно з вищим військовим керівництвом з огляду на побажання воєначальників. Деталями майбутнього закону поділився перший заступник голови Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

Зокрема, у новому законі буде передбачено такі моменти:

  • військовослужбовцям, яких звільнили з полону, встановлять 90-денну відпустку з оплатою;
  • буде чітко розмежований список документів, які повинен мати військовослужбовець або військовозобов'язаний під час проходження ВЛК або лікування після поранення, та які має забезпечити держава через ВЛК;
  • встановлять право на звільнення з військової служби осіб з інвалідністю 1 і 2 груп;
  • буде встановлено право на звільнення з військової служби іноземців або осіб без громадянства;
  • передбачать право на звільнення з військової служби або демобілізацію для жінок-курсантів, які достроково розірвали контракт.

В Україні кардинально змінюють правила мобілізації

Зміни, які стосуються студентів та викладачів

За словами Цимбалюка, питання щодо відстрочки для викладачів, очевидно, буде вирішено однозначно позитивно. Що стосується студентів, то поки що єдиної думки з цього приводу немає. З одного боку, закон гарантує громадянам право на освіту, з іншого – під час війни з'явилося надто багато зловживань із цією гарантією.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

"Що стосується викладачів, то це однозначно право на відстрочку. Щодо студентів, то зараз триває дискусія про недопущення порушення прав людини на здобуття освіти. Коли людина здобуває другу чи третю вищу освіту, дати можливість завершити навчання, – це однозначно вже вирішено", – розповів нардеп.

Тому, очевидно, обмежать право на відстрочку для тих студентів, які вступатимуть на другу чи третю вищу вже після набуття чинності новим законом.

Демобілізація строковиків

Для строковиків уже всі терміни служби давно вийшли. Тому вони мають право на демобілізацію і, очевидно, найближчим часом це право буде реалізовано. Вони зможуть демобілізуватись. Однак ніхто не дасть гарантії, що через кілька днів після демобілізації їм не надішлють повістку про явку до ТЦК та призов у діючу армію.

Відстрочка для військовозобов'язаних чоловіків, які доглядають хворих родичів

Таке відстрочки збережуть, проте до відбору тих, хто має право на відстрочку, будуть ставитися суворіше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми плануємо обмежити, - одна особа призовного віку має право на відстрочку з догляду за особою з інвалідністю, якщо немає інших членів сім'ї, які можуть її доглядати", - уточнив депутат.

Нагадаємо, хорватський генерал, який має досвід війни у Югославії, заявив, що Україні для перемоги над ворогом потрібно мобілізувати 10% населення, тобто близько 3 мільйонів молодих чоловіків.