В Україні випускатимуть чеські штурмові гвинтівки CZ Bren

Автор: Максимов Віталій

В Україні за ліцензією випускатимуть чеські штурмові гвинтівки CZ BREN 2, які були розроблені в 2011 році. Про це повідомили українські ЗМІ.

В Україні випускатимуть чеські штурмові гвинтівки CZ Bren - today.ua

Стверджується, що в Україні чеська гвинтівка називатиметься "Січ". Чи відрізнятиметься вона від стандартної чеської гвинтівки CZ Bren – не відомо. Якщо вона й буде відрізнятися, то нічим принциповим.

Штурмову гвинтівку CZ BREN 2 розробила чеська компанія Ceska Zbrojovka. Її калібр складає 7,62 мм. Але є також версія CZ 805, яка має калібр 5,56 мм. Це стандарт НАТО. Тобто CZ BREN – це модульна штурмова гвинтівка. Її можна адаптувати під два калібри.

Зовні CZ BREN 2 нагадує бельгійську штурмову гвинтівку FN SCAR-L калібру 5,56 мм. Обидві ці гвинтівки використовують автоматику на газовідвідной схемі з коротким ходом поршня.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Які основні тактико-технічні характеристики CZ BREN 2? Вона важить 2,99 кг. Місткість магазину – 30 набоїв. Рама зроблена з алюмінієвого сплаву. Довжина ствола – 280 мм.

Штурмові рушниці CZ BREN 2 прийняті на озброєння армії Чехії. Це основна зброя чеських солдатів. Ці гвинтівки також є на озброєнні ЗСУ. Раніше повідомлялося, що Чехія як військову допомогу передала Україні партію цих гвинтівок.

В Україні випускатимуть чеські штурмові гвинтівки CZ Bren CZ BREN 2 PPS

Гвинтівки CZ BREN 2 зараз використовують у різних країнах світу. Наприклад, ці штурмові гвинтівки калібру 7,62 мм має французький антитерористичний підрозділ GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale), а також армія Угорщини.

В армії Чехії є кілька варіантів гвинтівки CZ BREN 2. Наприклад, гвинтівка CZ BREN 2 PPS калібру 7,62 мм. У чеській армії вона замінила снайперську гвинтівку СВД. Але CZ BREN 2 PPS - це не снайперська гвинтівка. Це дуже точна зброя піхоти.

Україна ще не підписала контракт на випуск ліцензії штурмових гвинтівок BREN 2. Зараз така можливість активно обговорюється.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що Чехія надає Україні велику допомогу у боротьбі з російськими окупантами. У вересні 2023 року Чехія домовилася з Данією та Нідерландами, що за їхньої фінансової підтримки вона буде постачати свою зброю в Україну (наприклад, танки, бойові машини піхоти, артилерію та системи ППО).

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна планує купити американські винищувачі-бомбардувальники F-35.