В одному із секретних додатків до "Плану перемоги" (ПП), який президент Володимир Зеленський оприлюднив у жовтні 2024 року, міститься прохання до США про передачу Україні ракет великої дальності Tomahawk. Про це проінформувало The New York Times із посиланням на інсайдерську інформацію.
За даними NYT, один з американських високопосадовців, чиє ім'я не називається, назвав прохання Зеленського про передачу Україні ракет Tomahawk нереалістичним і абсолютно нездійсненним.
Американські журналісти стверджують, що американські офіційні особи "висловили певне обурення планом перемоги Зеленського, назвавши його нереалістичним та майже повністю залежним від допомоги Заходу".
Прохання про виділення Києву ракет Tomahawk міститься у секретному додатку до третього пункту "ПП", в якому Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
"План перемоги" Володимира Зеленського складається з п'яти пунктів та трьох секретних додатків. План перемоги на країною-агресором передбачає наступне: запрошення України до НАТО, зміцнення української оборони, стримування, стратегічний економічний потенціал України та післявоєнний період. Зеленський упевнений, що якщо почати реалізовувати цей план уже зараз, наприкінці 2024 року, то війну можна буде закінчити у 2025 році.
Tomahawk – це крилата ракета великого радіусу дії. Армія США прийняла її на озброєння у 1983 році. Існує велика кількість модернізацій цієї ракети та кілька версій. Наприклад, є ракети Tomahawk наземного базування, які в американській армії використовуються для мобільного ракетного комплексу Typhon.
Для Typhon пропонуються ракети Tomahawk у версіях Block IV і Block V (це покращена версія, більш сучасна). Офіційна назва - R/UGM-109 Tomahawk. Вважається, що вони летять на відстань від 1250 до 2500 км. Також у Typhon використовуються інші типи ракет (всі вони не призначені для того, щоб використовувати ядерні боєголовки). Сполучені Штати покладають велику надію на ракетні комплекси Typhon. Очікується, що їх охоче купуватимуть різні країни.
У ракет Tomahawk є різні типи боєголовок. Наприклад, боєголовка WDU-43/B, яка призначена для знищення наземних бункерів.
США планує розмістити ракетні системи Typhon у 2026 році у Німеччині. Також у Німеччині Білий дім хоче розмістити пускові установки для надзвукових ракет.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський розповів про те, що може допомогти закінчити гарячу стадію війни.