На випадок нових пошкоджень об'єктів енергосистеми через обстріли ворога в Україні заздалегідь розроблено графіки відключення електроенергії. Але, як стало відомо, одна категорія споживачів може розраховувати на безперебійне постачання електрики.
Кому уряд має намір надати такі преференції, стало відомо з інформації представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука.
За літо енергетики встигли ефективно попрацювати над відновленням вітчизняної енергосистеми, пошкодженої ракетними ударами ворога. Дуже багато вдалося зробити. На сьогодні енергосистема працює злагоджено, і жодної потреби у відключенні електроенергії немає. Причому як побутовим споживачам, так і промисловим.
Однак усе може змінитися в одну мить, якщо агресор відновить обстріли української енергосистеми. Звичайно, вітчизняна система ППО цьогоріч набагато потужніша, ніж рік тому. Проте гарантувати, що жодного "прильоту" не станеться, ніхто не може. Тому в уряді заздалегідь розробили графіки відключення електроенергії, які почнуть застосовувати у разі дефіциту електрики в енергомережі.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Однак одній категорії споживачів вирішено не вимикати електрику взагалі. Тобто, якщо навіть до решти будуть застосовувати графіки відключень, то для цієї категорії світло буде завжди.
Йдеться про споживачів, які для своєї роботи імпортують електроенергію. Така норма існувала і минулого опалювального сезону. Однак вона застосовувалася лише до тих підприємств, які імпортували весь обсяг споживаної ними енергії. Тепер же, у новому варіанті, який розробляє Кабмін, йтиметься про підприємства, які імпортують хоча би половину тієї енергії, що їм потрібна. Тобто, якщо 50% електроенергії, яку вони споживають, вони купують за кордоном, то це вже дозволить їм не боятися відключення електроенергії і працювати ритмічно.
Нагадаємо, причиною відключення електроенергії не завжди є ракетні атаки супротивника. Так, у суботу, 28 жовтня, Україною пролетів штормовий вітер, який наробив чимало лиха. Зокрема, через повалені електроопори та обриви проводів без світла залишилися сотні тисяч споживачів у багатьох областях України.