У ПФУ повідомили, кому з українців дозволили вийти на пенсію достроково під час війни

Автор: Марченко Любов

Чимало українців під час війни можуть достроково вийти на пенсію. Причому з початком повномасштабної війни з'явилося багато нових громадян, які мають право на пенсію достроково.

У ПФУ повідомили, кому з українців дозволили вийти на пенсію достроково під час війни - today.ua

Про те, хто може претендувати на її отримання, розповіло видання Napensii, посилаючись на дані Пенсійного фонду України.

Традиційно можуть вийти на пенсію раніше громадяни, які працювали на шкідливих виробництвах (за списками №1 та №2). При цьому вони повинні мати певний мінімальний стаж такої роботи, що дозволяє їм претендувати на достроковий вихід на пенсію.

Крім того, право отримати пенсію достроково мають також багатодітні матері та матері дітей-інвалідів, які мають інвалідність з дитинства, а також матері тяжкохворих дітей.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Також можуть претендувати на пенсію достроково і учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, а також громадяни, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.

Крім того, пенсію достроково дадуть особам, яких звільняють з роботи у зв'язку зі скороченням штатів або за станом здоров'я, якщо їм до пенсійного віку залишилося не більше ніж півтора року.

У ПФУ повідомили, кому з українців дозволили вийти на пенсію достроково під час війни

Але, на жаль, через війну зараз також з'явилося багато "достроковиків" із числа учасників війни, а також осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни.

Крім того, на дострокову пенсію мають право члени сімей загиблих або померлих захисників України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому слід пам'ятати, що в Україні вік виходу на пенсію, як і раніше, становить 60 років. Проте для того, щоб вийти на пенсію у 60 років цього року, потрібно мати не менше ніж 30 років страхового стажу. Але при цьому можна вийти на пенсію на кілька років пізніше, маючи лише 20 років страхового стажу (в 63 роки) або 15 років страхового стажу (у 65 років).

Нагадаємо, українські роботодавці масово недоплачують ЄСВ за найманих працівників. Стало відомо, як можна перевірити суму сплачених внесків та свій страховий стаж.