Питання про військову допомогу США для України досі не вирішено. Але навіть якщо її дадуть, то США заборонили використовувати гроші з прямої бюджетної підтримки на виплату пенсій українцям. Через це у багатьох українських пенсіонерів виникли побоювання, чи буде взагалі виплата пенсії, а якщо буде, то чи не скоротять пенсії громадянам.
Ці побоювання прокоментувала голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
Заборона на використання допомоги США Україні для виплати пенсій ніяк не може вплинути ні на сам факт виплати пенсій, ні на розмір пенсій українців, розповіла депутатка. Пенсії є захищеною статтею бюджетних видатків. Тому гроші на них будуть у будь-якому разі.
До того ж, Пенсійний фонд здебільшого формується за рахунок власних надходжень і лише приблизно його третина дотується з бюджету.
"Пенсії сплачуються за рахунок ЄСВ. Державний бюджет покриває дефіцит Пенсійного фонду і платить пенсії окремим категоріям пенсіонерів, які раніше працювали на державу. Видатки для Пенсійного фонду - це захищена стаття видатків державного бюджету", - каже Роксолана Підласа.
Голова парламентського комітету також додала, що за пріоритетністю видатки на Пенсійний фонд йдуть одразу після військових видатків бюджету.
На випадок, якщо США не дадуть допомоги для України, уряд підготував план Б. Згідно з цим планом, в Україні доведеться шукати шляхи до збільшення бюджетних надходжень. У цьому контексті розглядаються такі заходи: збільшення обсягу продажу ОВДП, підвищення податків, підвищення вартості тарифів на комуналку.
Нагадаємо, українцям радять не виходити на пенсію в 60 років під час війни.