У ПФУ розповіли про можливе скорочення виплати пенсії через відсутність допомоги США

Автор: Марченко Любов

Питання про військову допомогу США для України досі не вирішено. Але навіть якщо її дадуть, то США заборонили використовувати гроші з прямої бюджетної підтримки на виплату пенсій українцям. Через це у багатьох українських пенсіонерів виникли побоювання, чи буде взагалі виплата пенсії, а якщо буде, то чи не скоротять пенсії громадянам.

У ПФУ розповіли про можливе скорочення виплати пенсії через відсутність допомоги США - today.ua

Ці побоювання прокоментувала голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.

Заборона на використання допомоги США Україні для виплати пенсій ніяк не може вплинути ні на сам факт виплати пенсій, ні на розмір пенсій українців, розповіла депутатка. Пенсії є захищеною статтею бюджетних видатків. Тому гроші на них будуть у будь-якому разі.

До того ж, Пенсійний фонд здебільшого формується за рахунок власних надходжень і лише приблизно його третина дотується з бюджету.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

"Пенсії сплачуються за рахунок ЄСВ. Державний бюджет покриває дефіцит Пенсійного фонду і платить пенсії окремим категоріям пенсіонерів, які раніше працювали на державу. Видатки для Пенсійного фонду - це захищена стаття видатків державного бюджету", - каже Роксолана Підласа.

У ПФУ розповіли про можливе скорочення виплати пенсії через відсутність допомоги США

Голова парламентського комітету також додала, що за пріоритетністю видатки на Пенсійний фонд йдуть одразу після військових видатків бюджету.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На випадок, якщо США не дадуть допомоги для України, уряд підготував план Б. Згідно з цим планом, в Україні доведеться шукати шляхи до збільшення бюджетних надходжень. У цьому контексті розглядаються такі заходи: збільшення обсягу продажу ОВДП, підвищення податків, підвищення вартості тарифів на комуналку.

Нагадаємо, українцям радять не виходити на пенсію в 60 років під час війни.