У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Автор: Марченко Любов

Підвищення пенсій у 2024 році здебільшого вже відбулося. Однак багато українців почнуть отримувати підвищені виплати тільки з червня. А для окремих осіб пенсія стане вищою завдяки віковим надбавкам. У середньому ж із початку 2024 року доходи пенсіонерів зросли на півтисячі гривень. Причому зростання пенсії значно випередило інфляцію.

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році - today.ua

Такі дані оприлюднив Пенсійний фонд України.

Згідно з підрахунками, з початку 2024 року середня пенсія в Україні зросла на 9,6%. Зараз її розмір становить 5743,27 гривні. А в абсолютних цифрах приріст середньої пенсії склав 505,02 гривні. При цьому інфляція з початку року становила 1,2%. Таким чином, реальний приріст доходів пенсіонерів становить 8,4%.

Наймасштабніше підвищення пенсій відбулося в березні поточного року. Під час щорічної індексації пенсій виплати було підвищено більш ніж 10 мільйонам українців. Відсоток індексації склав 7,96%. Мінімальна сума індексації становила 100 гривень, максимальна - 1500.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

При цьому розкид за пенсіями такий:

  • мінімальна пенсія становить 2361 гривню;
  • максимальна пенсія - 23 610 гривень.

Відповідно до закону, розмір мінімальної пенсії дорівнює прожитковому мінімуму для людей непрацездатного віку. З 1 січня ПМ для цієї категорії громадян зріс із 2093 до 2361 гривні. А максимальна пенсія дорівнює десяти ПМ. Відповідно, з 1 січня 2024 року вона дорівнює 23 610 гривень.

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Є, звичайно, деякі нечисленні категорії пенсіонерів, у яких відповідно до закону пенсія значно вища за максимальну. Наприклад, судді в Україні отримують довічне утримання, середній розмір якого вже перевищив 100 тисяч гривень. До речі, їхню пенсію не індексували. А загалом індексації не підлягали такі пенсії:

  • громадян, які вийшли на пенсію протягом останніх трьох років;
  • громадян із великими пенсіями, таких як прокурори та судді;
  • громадян із пенсіями, розмір яких нижчий за мінімально встановлений.

Щодо останніх, то їм згідно із законом не можна платити пенсію, нижчу за мінімальну. Тому держава доплачувала їм різницю між їхньою розрахунковою пенсією та мінімальною. Під час індексації їхня розрахункова пенсія зросла і в багатьох перекрила ту доплату, яку вони отримували від держави. Природно, що доплату їм скасували. Тому, незважаючи на те, що їхня пенсія стала вищою, вони надбавки не помітили.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З квітня також перерахують пенсію працюючим пенсіонерам. Однак підвищені виплати вони почнуть отримувати тільки з червня. Крім того, пенсіонери, які досягли 70-річного віку, будуть в індивідуальному порядку отримувати вікові надбавки. Такі надбавки нараховуються автоматично.

Нагадаємо, держава призначила літнім українцям 900 гривень доплати до пенсії.