У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на тепло і гарячу воду

Автор: Марченко Любов

Тарифи на тепло і гарячу воду буде підвищено. На сьогодні їхнє зростання стримується мораторієм, який встановлено на підвищення вартості деяких видів комунальних послуг. Після скасування мораторію ціни підуть вгору. Ймовірно, підвищення тарифів буде поетапним.

У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на тепло і гарячу воду - today.ua

Такий прогноз дають в Інфляційному звіті Нацбанку України за січень 2024 року.

Ба більше, там вважають, що саме зростання цін на комуналку може стати драйвером інфляції у наступні роки. При цьому дату, з якої почнеться зростання цих тарифів, у НБУ не називають. Втім, це й не дивно. Адже мораторій на підвищення тарифів на опалення і гарячу воду законодавчо встановлено до кінця війни. А коли закінчиться війна, на сьогодні невідомо навіть тому, хто її затіяв.

Таким чином, дата відліку нової вартості тарифів невідома, але сам факт незаперечний. При цьому в НБУ зазначають, що тарифи підвищуватимуть до економічно обґрунтованого рівня, тобто хоча би до рівня собівартості. А оскільки сьогодні в Україні жодна комунальна послуга не дотягує до своєї собівартості, то підвищення буде дуже високим.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Основна складова собівартості тарифів на тепло і гарячу воду - вартість газу. А газ для побутових споживачів недооцінений щонайменше вдвічі, кажуть експерти. Це означає, що тарифи на тепло і гарячу воду, які сьогодні і так багатьом українцям пробивають неабияку дірку у сімейному бюджеті, будуть набагато вищими.

У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на тепло і гарячу воду

Проте їх не підвищуватимуть миттєво, переконані в НБУ. Найімовірніше, зростання тарифів на комуналку буде поетапним, і його розтягнуть у часі, можливо, не на один рік. Тому все відбуватиметься в щадному режимі, щоб не спричинити великого соціального потрясіння. Крім того, незаможні громадяни, як і раніше, будуть захищені від комунального шоку субсидіями.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, поки тарифи зростуть до собівартості, інфляція знову підштовхне ціни на енергоресурси вгору. Тому в Україні зростання тарифів безперервне і вічне, як, наприклад, зміна сезонів.

Втім, щодо зміни сезонів, є сумніви. Кліматологи прогнозують, що через 20 років відмінності між порами року в Україні будуть менш контрастними. Зими стануть теплішими. І це добре, адже тоді на опалення витрачатимемо менше енергоресурсів.