Вже найближчими місяцями у світі може зупинитися виробництво смартфонів, ноутбуків, планшетів та іншої високоточної техніки. Крім того, можуть виникнути великі проблеми в автомобілебудуванні та навіть у виробництві зброї.
Причиною такої стагнації багатьох галузей світової економіки може стати війна на Тайвані, пише Bloomberg.
Причому, як зазначають аналітики, привид війни з кожним днем стає дедалі реальнішим. Момент істини може настати після 13 січня. Саме в цей день на Тайвані відбудуться вибори, від яких може дуже багато залежати. Справа в тому, що головні кандидати на перемогу дотримуються різних позицій щодо відносин із Китаєм. І, залежно від того, хто переможе, залежатиме й реакція Китаю.
Таким чином, Китай може розпочати війну з Тайванем, якого, у свою чергу, обіцяють підтримати США та інші західні країни.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Але справа навіть не в тому, що у світі стане більше ще одним локальним конфліктом, який будь-якої миті може перерости в глобальний. Хоча це дуже серйозна загроза світу. Однак Тайвань – це кузня високих технологій. Там виготовляють більшу частину мікрочіпів та напівпровідників, без яких не може функціонувати сучасна техніка. Майже в усій електроніці, чи то американського, чи російського, чи європейського виробництва, стоїть "мозок", зроблений на Тайвані.
Тому війна, яка там може спалахнути, зупинить виробництво цих мікрочіпів, і в результаті весь світ залишиться без важливих комплектуючих до своїх виробів. Не випадково Bloomberg говорить про можливу війну на Тайвані, як про лихо, яке "затьмарює удар від війни в Україні, пандемію Covid та глобальну фінансову кризу".
При цьому видання робить висновок, що навіть тим, хто залишиться незадоволеним існуючим порядком речей, не варто брязкати зброєю, оскільки це може занурити світ у безодню затяжного економічного спаду і ще більших політичних потрясінь.
Нагадаємо, у грудні в Саудівській Аравії відбулася таємна зустріч між представниками G7, України та кількох країн глобального Півдня. Учасники зустрічі намагалися намітити шляхи формування мирного плану для України.