В Європі жорстко затримують виплати українським біженцям

Автор: Марченко Любов

Європа майже повсюдно стала скорочувати обсяги допомоги для українських біженців. У деяких країнах виплати зменшили, а подекуди просто не виплачують того, що належить українцям, які мають статус тимчасового захисту.

В Європі жорстко затримують виплати українським біженцям - today.ua

Зокрема, у Румунії за перші три місяці 2024 року українці не отримали ще жодної копійки. Про це повідомляє obozrevatel, посилаючись на інформацію в Euractiv.

Починаючи з січня поточного року, українські біженці в Румунії не отримали жодної копійки тієї допомоги, яка їм належить за законом. Щоправда, у лютому все ж якусь суму їм виплатили. Однак це була заборгованість за листопад-грудень 2023 року, яка утворилася ще минулого року.

У 2023 році в Румунії вже були затримки виплат допомоги українським біженцям. Це змусило наших співвітчизників у листопаді минулого року вийти на акцію протесту перед будівлею румунського Мінфіну. Зрештою, у лютому 2024 року їм усе ж повернули те, що заборгували за 2023 рік.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

В Європі жорстко затримують виплати українським біженцям

А ось щодо виплат у 2024 році поки не чути нічого, хоча ніхто їх не скасовував. При цьому вже навіть місцеві органи влади, на території яких проживають біженці з України, занепокоїлись виплатою допомоги. Від них також були звернення до Мінфіну з проханням про виплати біженцям. Мінфін гроші обіцяє, але поки що не дає.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Минулого року затримки допомоги пояснили дефіцитом державного бюджету. Вочевидь і в нинішньому році проблема залишається тією самою, тому й немає грошей. А тим часом, на сьогодні в Румунії проживає понад 78 тисяч українців, які втекли від війни. Ця країна посідає восьме місце за кількістю біженців у ЄС.

Нагадаємо, Німеччина визначилася, що буде з українськими ухилянтами, які втекли від мобілізації.