Today.ua

У 2025 році в Україні може суттєво подорожчати Інтернет

На початку 2025 року в Україні інтернет-провайдери будуть змушені збільшити тарифи. Такий прогноз в інтерв'ю LIGA.net зробив член правління Інтернет-асоціації Олександр Арутюнян.

За його словами, українським інтернет-провайдерам доведеться збільшити вартість своїх послуг через те, що відбулися зміни у системі оподаткування. Зокрема, з 1 жовтня 2024 року компаніям, які були на спрощеній системі оподаткування, довелося перейти на загальну систему.

Через це інтернет-провайдери вже підняли вартість деяких послуг. Але, за словами Арутюняна, це був лише перший етап підвищення тарифів. Другий етап відбудеться на початку 2025 року. Наскільки конкретно збільшаться ціни на Інтернет – він не уточнив.

Чому доводиться підвищувати тарифи? Через ПДВ, а також через збільшення витрат на бухгалтерію. Член Інтернет-асоціації України Микола Кучерук стверджує, що компаніям доведеться збільшити ціни вдвічі. Інакше компанії працюватимуть собі на збиток. Він також попередив, що якість інтернет-послуг може стати гіршою, ніж зараз, оскільки невеликі оператори стануть рідше оновлювати своє обладнання.

Тим часом, раніше голова підкомітету Верховної Ради з кібербезпеки Олександр Федієнко повідомив, що в Україні інтернет-провайдери масово припиняють роботу. Так, лише з серпня по жовтень 2024 року 487 операторів інтернет-зв'язку подали заяви про їхнє виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж. Заяви у цьому випадку подають до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку.

Чому оператори інтернет-зв'язку масово припиняють роботу? Це, виявляється, теж пояснюється переходом зі спрощеної системи оподаткування загальну систему, що відбулося 1 жовтня 2024 року.

Найбільше операторів інтернет-зв'язку за останній час припинили роботу у Києві та Київській області – 156, а також у Черкаській області – 108, Одеській області – 74, та у Дніпропетровській області – 69.

Нагадаємо, у серпні 2024 року Кабмін дозволив великим інтернет-провайдерам та мобільним операторам бронювати всіх працівників, щоб, незважаючи на знеструмлення та обстріли, українці мали зв'язок та Інтернет. Такі компанії повинні мати статус критично важливого підприємства та виконувати вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій.

Раніше стало відомо, що в Україні хочуть внести великі зміни до програми безкоштовного навчання по ваучерам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ