Україну можуть прийняти до Євросоюзу до 2029 року. Таку заяву зробив єврокомісар з питань добросусідства та розширення Олівер Варгеї, повідомило Deutsche Welle.
За його словами, у Євросоюзі для нашої країни розробили спеціальний "План України". За допомогою цього плану Київ зможе завершити реформи, необхідні для вступу до ЄС. Варгеї вважає, що Україна може вступити до Євросоюзу до кінця наступного мандату Європейської комісії. Слід зазначити, що мандат Єврокомісії розрахований на п'ять років, наступний завершиться якраз до 2029 року.
Раніше в ЄС ще ніколи не називали конкретної дати прийняття України до цього об'єднання європейських держав. Тепер стали більш-менш зрозумілими терміни.
Нагадаємо, у 2022 році Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Таке рішення одноголосно підтримали усі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі 23 червня 2022 року.
За словами українського прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, статус офіційного кандидата в Євросоюз надав Україні низку нових можливостей. Наприклад, наша держава отримала право брати участь у багатьох нових ініціативах ЄС, отримала доступ до фінансової допомоги для країн, які готуються до вступу до Євросоюзу тощо.
25 червня 2024 року Україна офіційно розпочала переговори про вступ до Євросоюзу. Це сталося на Першій міжурядовій конференції у Люксембурзі (відповідне рішення лідери країн-членів ЄС ухвалили наприкінці 2023 року). Тепер Україна має проводити реформи, щоб відповідати європейському законодавству та європейським стандартам.
Влітку 2024 року посол Євросоюзу в Україні Катерина Матернова заявила, що процес вступу України до ЄС може зайняти менше часу, ніж, наприклад, у Молдови. Вона вважає, що це може статися у 2030 році.
Не всі європейські країни беззастережно виступають за прийняття України до Євросоюзу. Наприклад, є деякі питання у Польщі. Польський прем'єр-міністр Дональд Туск у серпні 2024 року заявив, що Україна не відповідає культурно-політичним стандартам Євросоюзу. Він наголосив, що Польща дасть свою згоду на вступ України до ЄС лише після того, як буде вирішено історичні польсько-українські проблемні питання (передусім йдеться про питання Волинської трагедії 1943-1944 років).