Українці масово забирають депозити з банків: чоловіків налякав законопроект про мобілізацію

Автор: Марченко Любов

В Україні фіксують великий відтік депозитів із банків. Такого відтоку грошей не було з часів початку повномасштабної війни. Банкіри говорять про сезонність цього явища. Однак є й інша причина: чоловіків налякав новий законопроєкт про мобілізацію, і вони прагнуть спустошити свої банківські рахунки, доки проти ухилянтів не почалися фінансові репресії.

Українці масово забирають депозити з банків: чоловіків налякав законопроект про мобілізацію - today.ua

Такої думки, зокрема, дотримується голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

За словами Гетманцева, за січень великих змін у кредитному портфелі не відбулося. Загалом він зріс на 0,2% (+1,4 млрд грн) і тепер становить 727,8 млрд. Приріст відбувся за рахунок кредитів населення (+2,3%). При цьому кредити бізнесу навіть дещо скоротилися - на 0,7%.

А ось у депозитному портфелі відбулися більш відчутні зміни. Так, протягом січня вклади в гривні скоротилися на 51,3 млрд грн (3,2%) і тепер становлять 1577,1 млрд грн. Причому відбулося істотне скорочення як вкладів бізнесу (на 3,5%), так і вкладів населення (на 2,6%).

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Українці масово забирають депозити з банків: чоловіків налякав законопроект про мобілізацію

Так от, на думку Гетманцева, у такому різкому скороченні вкладів населення винен "певний негативний ефект", який виник із появою оновленого варіанта законопроекту про мобілізацію. Там, зокрема, пропонується застосувати до ухилянтів заходи фінансового впливу: блокування фінансових рахунків і неможливість користуватися платіжними картками.

Люди просто бояться, що банки заблокують їм рахунки як ухилянтам, через що стали поспішно забирати звідти свої вклади.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Як голова профільного комітету можу ще раз повторити, що норми законопроєкту, які передбачають блокування банківських рахунків, не будуть підтримані. Стійка банківська система - це також наша зброя і фундамент післявоєнної відбудови", - запевнив нардеп.

Нагадаємо, з'явилася інформація про мобілізацію шкільних учителів, а також викладачів вишів і закладів профтехосвіти.