Українців зобов'язали негайно сплатити податки на житло - навіть те, яке давали ще їхнім батькам

Автор: Марченко Любов

Українці мають сплатити податки за житло. Оподаткуванню підлягають навіть ті квартири, які були отримані їхніми батьками ще за часів СРСР. При цьому тим, хто не заплатить вчасно, нарахують штраф.

Українців зобов'язали негайно сплатити податки на житло - навіть те, яке давали ще їхнім батькам - today.ua

Про те, хто і за що має розрахуватися з бюджетом, нагадали у Державній податковій службі.

Платити доведеться не за все житло, а лише за те, яке містить "зайві" квадратні метри. Для квартир це понад 60 квадратних метрів, а для будинків - понад 120. Причому від віку житла факт оподаткування не залежить, а лише від його площі.

Податок доведеться платити не з усієї житлоплощі, а тільки "із зайвої" - тієї, що перевищує, відповідно, 60 і 120 квадратних метрів.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Наприклад, якщо площа квартири становить 90 квадратних метрів, то платити податок потрібно буде лише з 30 "квадратів". Аналогічними будуть розрахунки з площею будинку. А ось якщо у власника є у власності і квартира, і будинок, то йому доведеться платити податок лише в тому разі, якщо їхня сумарна площа перевищує 180 квадратних метрів.

Українців зобов'язали негайно сплатити податки на житло - навіть те, яке давали ще їхнім батькам

Який розмір податку?

Закон встановлює лише максимальну податкову ставку, яка не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за 1 метр "зайвої" житлоплощі. Нижньої межі немає. Її може встановити на свій розсуд місцева влада, оскільки цей податок іде саме до місцевих бюджетів. Однак зазвичай вони беруть верхню ставку. При цьому за мінімальну зарплату беруть ту, яка була на 1 січня попереднього року, оскільки податок сплачується за минулий рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що відомо про терміни сплати податку?

До 1 липня всі щасливі власники просторого житла мали отримати квитанції про сплату податку. На те, щоб розрахуватися за цією квитанцією, їм дається 60 днів. Якщо громадяни не впишуться в цей термін, то для них настають штрафні санкції. Якщо прострочення буде не більше 30 днів, то до суми податку додадуть 10%. А якщо прострочити сплату на більший термін, то штраф уже зросте до 20%.

Нагадаємо, українці стали активно розпродавати свої квартири. На сайтах із продажу нерухомості кажуть, що в них ще не було такого напливу продавців.