В Україні заплановано реформування системи теплопостачання. Від централізованої системи переходитимуть до індивідуальної. Крім того, диверсифікуватимуть джерела енергії, а також ширше розвиватимуть когенерацію (спільне виробництво теплової та електроенергії).
Про те, які реформи намічаються у системі теплопостачання, розповіли в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінрегіоні).
Зокрема, йдеться, що Мінрегіон підписав з Проектом енергетичної безпеки USAID (ПЕБ) Меморандум про реформування системи теплопостачання в Україні. Підсумком цього реформування має стати більш стійке та надійне теплопостачання у територіальних громадах, а також підвищення надійності постачання електроенергії та перехід до екологічно чистих технологій.
Війна в Україні та систематичні атаки агресора на українську енергосистему показали, що в екстремальних умовах більш ефективна система з розрізненими автономними об'єктами інфраструктури, ніж централізована система. Отже у повоєнному відновленні Україна орієнтуватиметься саме на створення енергетично самодостатніх ОТГ, які зможуть автономно забезпечувати себе теплом, електрикою та іншими благами цивілізації, навіть якщо довкола усе розбомблять.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Реформування енергетичного сектора відповідно до кращих практик Європейського Союзу, оптимізація муніципальної системи теплопостачання України, популяризація широкомасштабного впровадження децентралізованого енергопостачання, інтеграція різних джерел відновлюваної енергії, підвищення енергоефективності, сприятимуть декарбонізації енергетичної системи та підвищенню енергетичної безпеки", - наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко.
Таким чином, система теплопостачання розвиватиметься у таких напрямках:
Децентралізація. Замість опалення від однієї великої ТЕЦ створюватимуться окремі дрібніші теплові пункти. Можливо навіть індивідуальні теплові пункти, розраховані на декілька довколишніх будинків або один багатоквартирний будинок.
Диверсифікація джерел енергії. Перехід на кілька джерел енергії та видів палива з ширшим використанням відновлюваних ресурсів, а також біопалива.
Широке використання когенерації (одночасного виробництва теплової та електричної енергії). З метою більшої автономізації окремих територій та підприємств впроваджуватимуться когенеративні установки, які дозволять окремим територіям бути енергетично самодостатніми.
Нагадаємо, українцям розповіли, як можна знизити рахунки за опалення взимку та довше зберегти у квартирі тепло.