Українцям відновили всі довоєнні покарання за комунальні борги: на що чекати боржникам

Автор: Марченко Любов

З початком повномасштабної війни в Україні комунальникам заборонили застосовувати штрафні санкції до боржників, а також припиняти їм постачання послуг. Однак у грудні минулого року уряд скасував заборону на стягнення комунальних боргів, а також дозволив застосовувати покарання до боржників.

Українцям відновили всі довоєнні покарання за комунальні борги: на що чекати боржникам - today.ua

У багатьох українців під час війни виникли борги за комуналку. Хтось накопичив заборгованість через те, що фінансовий стан сім'ї різко погіршився. А хтось просто не платив за комуналку, сподіваючись, що війна спише все. При цьому за два роки війни комунальні борги громадян зросли, мов снігова куля. А самі комунальні підприємства опинилися на межі банкрутства. Тому урядом було вирішено зняти всі заборони на покарання боржників.

Зокрема, скасували мораторій на:

  • припинення житлово-комунальних послуг;
  • нарахування штрафів;
  • нарахування пені;
  • стягнення боргів за ЖКП.

Але при цьому, перш ніж припинити надавати боржнику свої послуги, комунальне підприємство має попередити його про це і дати йому можливість погасити борг. Закон відводить на це не менше 10 днів.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Дочка Брюса Вілліса показала нове фото важкохворого актора

Найнеприємніший момент у цьому - законом не визначена сума заборгованості, через яку боржнику можуть відключити комунальну послугу. Тобто кожне підприємство встановлює цю "планку" на свій розсуд.

При цьому, якщо боржник не може відразу погасити всю заборгованість, він може звернутися до постачальника комунальної послуги з проханням про реструктуризацію боргу. Максимальний термін реструктуризації становить 60 місяців, тобто 5 років. Зазвичай комунальники вкрай неохоче дають згоду на такий тривалий термін повернення боргу. Але якщо боржник надасть довідки про доходи членів сім'ї, і ці доходи виявляться скромними, то комунальникам доведеться дати згоду на тривалий термін реструктуризації. Причому в окремих випадках він навіть може перевищувати 5 років.

 

Які покарання можуть застосувати до боржників?

Українцям відновили всі довоєнні покарання за комунальні борги: на що чекати боржникам

Якщо боржник категорично відмовляється повертати борги і не йде на контакт із постачальником послуги, то цю послугу йому перестануть надавати. Практика показує, що надовго впертості боржника не вистачить. Жити без світла, води і каналізації - ще те задоволення.

Крім того, комунальники все одно змусять повернути їм борг, подавши на боржника до суду. У цьому разі вступлять у справу виконавці. З боржника можуть стягнути майно. А якщо такого немає, то йому заблокують банківський рахунок і щомісяця списуватимуть певну суму на користь комунальників.

В окремих випадках комунальний борг усе ж можуть списати

Однак для цього потрібні особливі життєві обставини, в які потрапив боржник.

Борг можуть списати у таких випадках:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • якщо заборгованості вже понад три роки;
  • якщо борг належав попереднім власникам нерухомості;
  • якщо розмір боргу не відповідає площі житла;
  • якщо особу визнано банкрутом.

Однак особливо розраховувати на списання комунального боргу не варто. У переважній більшості випадків цього не буде. А тому краще не доводити стосунки з комунальниками до крайнощів і намагатися оплачувати їхні послуги вчасно.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з їхніми субсидіями у зв'язку з підвищенням тарифу на електроенергію.