Українцям скоротили термін проходження ВЛК під час мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні скоротили термін проходження ВЛК військовозобов'язаними. Відтепер на проходження всіх лікарів-спеціалістів дається максимум 4 дні. Крім того, чітко визначено термін для проведення лабораторних досліджень, а також обмежено термін проведення інструментальних досліджень.

Українцям скоротили термін проходження ВЛК під час мобілізації - today.ua

Такі терміни було введено в дію президентським указом, який узаконив відповідне рішення РНБО. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Отже, тепер терміни проходження військовозобов'язаними військово-лікарської комісії скорочені та чітко окреслені. Зокрема, на проходження різних медичних обстежень дається стільки часу:

  • на проведення медогляду про придатність до військової служби – не більше 4 робочих днів;
  • на проведення лабораторних досліджень – не більше 3 робочих днів;
  • для проведення інструментальних досліджень - не більше 3 робочих днів.

У цьому співробітники медустанов і ТЦК зобов'язані дотримуватися встановлених термінів. Крім того, вони мають продумати та організувати маршрути проходження ВЛК. Зокрема, у медустановах медогляд військовозобов'язаних має відбуватися за окремою чергою.

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

Українцям скоротили термін проходження ВЛК під час мобілізації

МОЗ також підключило ВВК до електронної системи Національної служби здоров'я. Наразі медики з військово-лікарських комісій можуть порівнювати отримані ними результати обстежень із даними, що містяться в електронному реєстрі НСЗУ.

При цьому у повідомленні МОЗ також нагадують про перевірки, які проводяться за результатами інвалідностей, встановлених чоловікам після 24 лютого 2022 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Продовжуються перехресні перевірки щодо обґрунтованості рішень стосовно встановлення інвалідності, які були ухвалені після 24 лютого 2022 року. Їх проводять робочі групи, які відповідно до завдання РНБО було визначено наказом МОЗ у вересні цього року", - пишуть у повідомленні.

Нагадаємо, до електронного реєстру військовозобов'язаних також надходитимуть дані з податкової служби.