Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Автор: Марченко Любов

Українці можуть платити внески до ПФУ і після досягнення пенсійного віку. Це дасть їм можливість підвищити свій страховий стаж. Однак це стосується не всіх громадян, яким виповнилося 60 років.

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть - today.ua

Кому варто платити ЄСВ після досягнення 60-річного віку, розповіла пресслужба ПФУ в Донецькій області.

"Мені вже виповнилося 60 років, але через недостатню кількість страхового стажу пенсію не призначено. Чи можу я сплачувати добровільний внесок для отримання необхідного стажу?", - поцікавилися в ПФУ.

Як з'ясувалося з відповіді, такий варіант цілком можливий. Як відомо, для того, щоб вийти на пенсію, українцям недостатньо лише досягти пенсійного віку. Потрібно ще мати достатню кількість років страхового стажу. Наприклад, цьогоріч, щоби стати пенсіонером у 60 років, знадобиться 31 рік стажу. Однак далеко не в усіх громадян набереться стільки років легальної роботи.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Тому держава дала можливість українцям докупити собі страховий стаж. Для цього потрібно платити Єдиний соціальний внесок до ПФУ. Причому платити його може як сам пенсіонер, так і будь-хто замість нього. І, як з'ясувалося, такі внески можна платити навіть після того, як людині вже виповнилося 60 років.

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

При цьому є дві обов'язкові умови, за яких можлива сплата ЄСВ після 60 років:

  • у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування була інформація про цю людину;
  • вона не була пенсіонером.

"Тобто сплачувати добровільні пенсійні внески ви можете доти, доки вам не буде призначено пенсію", - підсумували у відповіді прес-служби Пенсійного фонду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому також потрібно знати: для того, щоб майбутньому пенсіонерові зарахували повний місяць страхового стажу, розмір сплаченого внеску не має бути нижчим за 22% від мінімальної зарплати в Україні. На сьогодні такий мінімальний страховий внесок становить 1760 гривень.

Нагадаємо, названо зарплату, з якої українці можуть розраховувати на 10 000 гривень пенсії.