Українцям дозволили отримати пенсію одразу за півроку під час війни: хто може скористатися

Автор: Марченко Любов

Уже цього місяця в Україні відбудеться індексація пенсій, і пенсіонери почнуть отримувати оновлені виплати. При тому окрема категорія громадян може отримати пенсію одразу за пів року однією виплатою.

Українцям дозволили отримати пенсію одразу за півроку під час війни: хто може скористатися - today.ua

Така можливість передбачена законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Про те, хто має таке право навіть під час війни, розповіли у Пенсійному фонді України. Йдеться про пенсіонерів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.

До речі, українські пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть отримувати там українську пенсію. Однак така можливість є не скрізь, а лише в тих країнах, в яких укладено з Україною відповідний міжнародний договір.

"Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", - пояснюється в законі.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Українцям дозволили отримати пенсію одразу за півроку під час війни: хто може скористатися

Якщо ж такого договору немає, і пенсіонер виїжджає за кордон на постійне місце проживання, то він може одноразово отримати свою пенсію за пів року. Для того щоб отримати пенсію за 6 місяців, потрібно подати заяву до ПФУ з проханням про таку виплату.

При цьому пенсіонер має попередньо знятися з обліку за місцем його постійного проживання. Після цього наступного місяця після зняття обліку він зможе отримати свою пенсію одним платежем одразу за пів року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, деякі громадяни можуть отримати відразу 10 своїх пенсій, виходячи на заслужений відпочинок. Такі виплати належать працівникам державних і комунальних установ. Йдеться про заклади охорони здоров'я, освіти, соцзахисту, а також про підприємства, робота на яких дає людині право на пенсію за вислугу років.

Нагадаємо, пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців.