Today.ua

Українцям відмовлять у медичному обслуговуванні без візиту до ТЦК: на що іще втратять право громадяни, які не пройшли військкомат

Українцям, які не мають оновлених військово-облікових документів, відмовлять у медичному обслуговуванні. Крім того, їх не приймуть на роботу та навчання, не випустять за кордон, а також відмовлять у реєстрації в центрі зайнятості без візиту до ТЦК.

Про те, в яких правах буде відмовлено громадянам, що не з'явилися в ТЦК та не оновили свої військово-облікові документи, розповів керівник практики військового права ЮК "Приходько та партнери" Іван Колганов.

Отже, чоловіки зобов'язані знати, що у них мають бути в порядку військово-облікові документи. Зокрема, у різних категорій громадян мають бути такі документи:

При цьому прийом на роботу, навчання або перетин державного кордону буде можливим лише за наявності військово-облікових документів, які були актуалізовані в ТЦК після 24 лютого 2022 року. До речі, зараз говорять про те, що хочуть змусити чоловіків знову пройти перереєстрацію.

Вимоги щодо перевірки військово-облікових документів при прийомі на роботу дійсні як для державних установ і підприємств, так і для приватних. Якщо чоловік не має таких документів, його не можуть взяти на роботу або до навчального закладу. Тобто перед працевлаштуванням йому обов'язково доведеться відвідати ТЦК.

Якщо, наприклад, керівник приватного підприємства проігнорує цю норму, йому доведеться заплатити штраф за працівника, якого прийняли без документів.

Протягом тижня після прийому військовозобов'язаного на роботу або навчання керівництво має подати про це відомості до ТЦК. Те саме стосується і звільнення.

Чоловікові без військово-облікових документів також відмовлять у медичному обслуговуванні

Насправді обмеження на медичне обслуговування законом не передбачено. Однак на практиці все виглядає по-іншому, зауважив юрист.

"Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-облікові. Але це не означає, що, коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони зобов'язані насамперед надати необхідну медичну допомогу”, – каже Іван Колганов.

Тобто відмовити в ургентній допомозі хворому все ж таки не можуть, уточнив юрист. Але що стосується прийому до лікарні на планове лікування чи операцію, то чоловікові доведеться спочатку відвідати ТЦК. Інакше його не прийме жоден медичний заклад.

Нагадаємо, у Міноборони заявляють, що вже внесли зміни до законопроекту про мобілізацію та готові подавати його знову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ