Український бізнес попередив про звільнення та відправку у відпустку без утримання тисяч працівників

Автор: Марченко Любов

В Україні вже найближчим часом може зупинитися багато підприємств. Це призведе до звільнення або, в кращому разі, до відправки у відпустку без утримання більшості працівників цих підприємств. Тисячі працівників та їхніх родин залишаться без засобів до існування.

Український бізнес попередив про звільнення та відправку у відпустку без утримання тисяч працівників - today.ua

До цього може призвести нова умова, висунута урядом українському бізнесу. Для здійснення безперервної подачі електроенергії підприємствам вони мають імпортувати щонайменше 80% від обсягу електроенергії, яка ними використовується. Бізнес і раніше, при імпорті 50% електроенергії, ледве виживав. А нові умови зроблять його зовсім неконкурентоспроможним. А отже, доведеться закривати підприємства.

Про це йшлося на нараді, організованій Федерацією роботодавців України.

Зокрема, директор "Дніпроспецсталь - Енерго" Василь Гончарук заявив, що закупівля за кордоном 80% від споживаної енергії поставить підприємства за межу виживання. Адже імпортна енергія надзвичайно дорога. Вона різко підвищить собівартість продукції, що призведе до зниження конкурентоспроможності підприємств. А отже, вони будуть змушені скорочувати обсяги виробництва.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Якщо уявити, що ми у лікаря на огляді, і нас запитують, що ми відчуваємо, ми скаржимося на біль. Перший біль - це суттєве подорожчання енергоресурсу, що тягне за собою подорожчання продукції, яку ми експортуємо. Це призводить до другого нашого болю - це зниження нашої конкурентності на зовнішніх ринках, що не дає нам змоги залучати кошти, реінвестувати і якось виживати в нинішніх складних умовах", - використав медичну аналогію Гончарук.

Бізнес буде змушений масово скорочувати працівників

Український бізнес попередив про звільнення та відправку у відпустку без утримання тисяч працівників

Таким чином, другий "біль" призведе до неминучого скорочення обсягів виробництва, а отже, і до скорочення робочих місць. Причому у багатьох звільнених працівників майже нульова ймовірність знайти собі нову роботу. Гончарук навів приклад: група компаній "Дніпроспецсталь - Енерго" налічує близько 9 тисяч працівників. При цьому третина з них працює на підприємствах Нікополя, який розташований у зоні бойових дій. Там просто немає ніякої іншої роботи. А отже, і звільнені працівники, і їхні сім'ї будуть приречені на голодне існування, вже не кажучи про те, що бюджетних надходжень від непрацюючих підприємств не буде.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Бізнес мислить державно і не вимагає для себе якихось особливих привілеїв, каже Василь Гончарук. Тому він не випрошує собі дешевих енергоресурсів чи якихось інших преференцій, а просить лише залишити йому 50%-у квоту на імпорт електроенергії, як було раніше.

Нагадаємо, взимку відключення електроенергії в Україні можуть стати ще тривалішими. Експерти порадили, про що потрібно подбати жителям багатоквартирних будинків.