Військовослужбовці самі вирішуватимуть, кому дістанеться державна допомога 15 мільйонів гривень у разі їхньої загибелі

Автор: Марченко Любов

Українським військовослужбовцям дадуть право самим вирішувати, кому і в якому розмірі має дістатись державна виплата у разі їхньої загибелі. Йдеться про допомогу 15 мільйонів гривень, яку сплачує держава у разі загибелі військовослужбовця.

Військовослужбовці самі вирішуватимуть, кому дістанеться державна допомога 15 мільйонів гривень у разі їхньої загибелі - today.ua

Відповідний закон уже підписав президент Володимир Зеленський.

Урядову постанову про виділення державної допомоги рідним військовослужбовця у разі його загибелі було прийнято ще на початку війни, 28 лютого 2022 року. Тоді ж було визначено коло одержувачів та сума виплати – 15 мільйонів, які мають розподілятися у рівних частках на всіх осіб, зазначених у постанові.

Проте в цьому була закладена певна несправедливість, адже не всі ці люди брали однакову участь у долі військовослужбовця, не з усіма він був однаково близьким, і не за всіх них він відчуває особисту відповідальність. Але водночас є члени сім'ї, які мають право на компенсацію у разі смерті рідної людини незалежно від їхніх прижиттєвих стосунків. Тому Верховна Рада знайшла Соломонове вирішення цієї проблеми.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Новий закон визначає список осіб, які мають право на обов'язкове отримання допомоги у разі загибелі військовослужбовця. Але при цьому, якщо військовослужбовець не включив їх до списку одержувачів допомоги, вони можуть претендувати лише на половину тієї суми, яку могли б отримати, якби перебували в цьому списку.

Таким чином, незалежно від волі військовослужбовця, право на виплату мають такі члени його сім'ї:

  • неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти загиблого;
  • непрацездатна вдова (чи вдівець);
  • непрацездатні батьки загиблого.

Військовослужбовці самі вирішуватимуть, кому дістанеться державна допомога 15 мільйонів гривень у разі їхньої загибелі

Водночас у списку, складеному самим військовослужбовцем, можуть бути такі люди:

  • діти загиблого (померлого), у тому числі усиновлені, а також зачаті за життя загиблого (померлого) і народжені після його смерті;
  • діти, щодо яких загиблий (померлий) був позбавлений батьківських прав;
  • дружина (чоловік) померлого (померлого);
  • батьки (усиновлювачі), якщо вони були позбавлені стосовно нього батьківських прав;
  • онуки, якщо їхнього батька чи матері, які були дитиною загиблого (померлого), не було в живих на момент загибелі (смерті) особи або на момент призначення допомоги;
  • жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали однією сім'єю, але не були одружені між собою — за умови, що цей факт встановлено рішенням суду, який набрав законної сили;
  • утриманці загиблого (померлого).

Військовослужбовець у своєму заповіті сам визначатиме, яку частку виплати отримає кожен із цього списку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Кабміну дається три місяці для того, щоб розробити підзаконні акти, які забезпечать механізм реалізації цього закону. Тому він набуде чинності лише з квітня 2024 року. Отже, є надія, що на той час війна завершиться, і нікому не доведеться складати такий заповіт.

Нагадаємо, українські жінки зможуть народжувати дітей від загиблих воїнів. Відповідний закон уже є, проте, на думку експертів, він потребує доопрацювання.

Головне