Українські термінали відмовляються приймати нові банкноти: що з ними не так

Автор: Марченко Любов

Українці дедалі частіше скаржаться, що термінали відмовляються приймати у них гривневі купюри. Причому не беруть навіть нові банкноти, які щойно були надруковані. Така проблема є, визнали у НБУ. Однак її можна вирішити.

Українські термінали відмовляються приймати нові банкноти: що з ними не так - today.ua

Які банкноти зазвичай не хочуть брати термінали, і що робити в таких випадках, розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков.

Термінали працюють таким чином, що за найменшої підозри на фальшивку, вони відмовляються приймати купюри. При цьому пристрої прийому грошей нерідко відмовляються брати банкноти, що мають забруднення або надриви. Крім того, вони не люблять випадково випраних грошей.

"Можуть бути проблеми з випадково випраними грошима. Тому що термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу", - пояснив посадовець Нацбанку.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Учені виявили рослину, яка ефективно вбиває ракові пухлини: є у кожному селі

Однак чому термінал "гидує" абсолютно новими банкнотами, які тільки вийшли з-під друкарського верстата? Як з'ясувалося, така надмірна новизна та відсутність будь-яких вад також може "викликати підозру" у машини саме через те, що на банкноті немає жодних слідів користування.

Українські термінали відмовляються приймати нові банкноти: що з ними не так

"Буває, що через термінал не проходить банкнота, яка вперше потрапляє в обіг відразу після емісії. Тобто можливі випадки, коли термінали не приймають абсолютно нових, гладких купюр без будь-яких вад", - визнав Валерій Строчков.

Отже, власнику таких банкнот потрібно звернутися у відділення банку. Там їх розгляне живий касир та замінить на інші. Причому касири банків зобов'язані відразу замінити банкноту, що містить незначні ушкодження.

Якщо ж купюра містить значні пошкодження, тоді її у банку зобов'язані прийняти та передати на дослідження до Нацбанку. Обов'язкова умова - має бути в наявності не менше 55% банкноти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Крім уповноважених банків громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро.) Для відшкодування важливо, щоб збереглося не менше 55% купюри", - роз'яснив чиновник НБУ. 

Нагадаємо, в Україні очікують краху кількох банків та різкого стрибка курсу долара.