Today.ua

Українські танки Leopard 1A5 отримали динамічний захист

У соціальних мережах з'явилися фотографії українського танка Leopard 1A5 з динамічним захистом "Ніж" та динамічним захистом "Контакт-1". Це має краще захистити екіпаж бойової броньованої машини.

Питання захисту екіпажів танків Leopard 1A5 дуже актуальне для ЗСУ, адже це застаріла бойова машина, але її активно використовують на фронті. Її броня від самого початку не була розрахована на захист від снарядів та протитанкових ракет.

Україна має великий досвід оснащення танків динамічним захистом. Він став у нагоді і у випадку з "Леопардами". У Leopard 1A5 кубики динамічного захисту "Ніж" та "Контакт-1" розташовані в лобовій та бортовій частині корпусу та башті. Це захистить екіпаж від кумулятивних боєголовок, які використовуються, наприклад, у FPV-дронах. Але не дуже зрозуміло, як вибух позначиться на конструкції танка.

"Ніж" – це український модульний комплекс динамічного захисту, створений наприкінці 1990-х років. Українська армія прийняла його на озброєння у 2003 році. Комплекс складається з кількох блоків із профільованими кумулятивними елементами на основі гексогену. "Ніж" впливає на снаряд за допомогою продуктів вибуху подовжених кумулятивних зарядів (т.з. "кумулятивних ножів"), покладених у блоки вздовж броні бойової машини.

"Контакт-1" – це комплекс динамічного захисту, створений на початку 1980-х років для захисту бронетехніки від кумулятивних снарядів та протитанкових ракет. У разі потрапляння кумулятивних боєприпасів у динамічний захист їх бронепробивні характеристики знижуються на 50-80%.

Танки Leopard 1A5 на озброєнні ЗСУ з'явилися у 2023 році. Міжнародні союзники (Німеччина, Данія та Бельгія) обіцяли передати нашій країні майже 200 танків Leopard 1. На даний момент отримано лише близько 30-40 танків Leopard 1A5/A5DK.

Це одна з останніх версій Leopard 1. У такої бойової машини посилено лобове бронювання, вона має нову систему керування вогнем EMES. Головне озброєння – нарізна гармата L7A3 калібру 105 мм. Танк оснащений 10-циліндровим двигуном MTU MB 838 CaM 500 потужністю 250 к.с.

Спочатку передбачалося, що через своє погане бронювання танки Leopard 1A5 направлятимуть у навчальні частини ЗСУ або у частини, які не беруть участь безпосередньо в боях проти російських окупантів (у так званий другий ешелон). Однак, як виявилося, ці бойові машини беруть активну участь у боях.

Раніше стало відомо, що Великобританія передала Україні 18 САУ AS90, які стріляють на 32 км.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ