Українські САУ Krab знищують окупантів індійськими снарядами

Автор: Максимов Віталій

Польські самохідні артилерійські установки Krab калібру 155 мм, що знаходяться на озброєнні Збройних сил України, використовують індійські снаряди для стрілянини по російським окупантам. Про це свідчить відповідне відео, яке з'явилося в Інтернеті.

Українські САУ Krab знищують окупантів індійськими снарядами - today.ua

САУ Krab може використовувати боєприпаси різних типів та виробників. Так, раніше в Мережі показали, як самохідні артилерійські установки Krab стріляють по російським окупантам снарядами M107, які зняли з озброєння понад 30 років тому (їх нашій країні передала Італія).

Українські САУ Krab почали використовувати індійські снаряди. Як вони потрапили до України, адже Індія не надає нашій країні військової допомоги у боротьбі з російськими окупантами? Очевидно, міжнародні союзники купили ці боєприпаси в Індії, а потім передали їх Києву. Нагадаємо, що у 2023 році Україна отримала велику партію артилерійських боєприпасів із Пакистану, у якого багаторічний конфлікт із Індією.

Індія та Пакистан мають досить добре розвинену оборонну промисловість, тому вони можуть стати добрими постачальниками боєприпасів для ЗСУ. Щоправда, індійські та пакистанські боєприпаси мають гіршу якість , ніж американські, або, наприклад, німецькі боєприпаси.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Krab – це польська самохідна гусенична артилерійська установка, розроблена у 2001 році. Головне озброєння – гармата L/52 калібру 155 мм. Боєкомплект – 40 снарядів. Ця САУ може знищувати цілі на відстані до 40 км, залежно від типу боєприпасу. Точність стрілянини висока завдяки автоматизованому комплексу управління вогнем Topaz.

Українські САУ Krab знищують окупантів індійськими снарядами

Спочатку САУ Krab використовувала шасі UPG-NG. Однак воно виявилось проблемним, з великою кількістю недоліків. Тому для модернізованого Krab взяли південнокорейську гаубицю K9, адаптовану під польські вимоги (вона отримала назву K9P).

Новий Krab оснащується двигуном потужністю 1000 к.с. Екіпаж – 5 осіб. Товщина броні – до 16 мм. Максимальна швидкість сягає 60 км/год.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Самохідні артилерійські установки Krab наразі стоять на озброєнні лише двох країн – Польщі та України. Станом на грудень 2023 року у польській армії налічувалося 80 "Крабів". Протягом 2025-2027 років польська армія отримає ще 90 таких САУ. Україна, згідно з контрактом, має отримати 54 САУ Krab. 36 із них уже є на озброєнні ЗСУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина передала Україні 160 безпілотників Vector, призначених для розвідки та коригування артилерійського вогню.