Today.ua

Українські прикордонники отримали польські ЗУ-23-2: чим вони відрізняються

Українські прикордонники почали використовувати польські зенітні установки ЗУ-23-2СР. Про це свідчить відео, яке у Мережі розмістила Державна прикордонна служба України.

Польща ще офіційно не оголошувала, що вона в рамках військової допомоги передала Україні зенітки ЗУ-23-2. Проте більшість ЗМІ, зокрема польських, вважають, що це саме польські зенітні установки.

ЗУ-23-2 – це радянська зенітна установка калібру 23 мм. Армія СРСР прийняла її на озброєння у 1960 році. Невдовзі цю зенітку почали використовувати інші країни Варшавського договору. У Польщі, наприклад, її випускали за ліцензією на Тарнувському механічному заводі.

Зенітна установка ЗУ-23-2 має багато різних варіантів. Вона, як і раніше, є популярним зенітним засобом для знищення повітряних цілей, що низько летять, на ближній дистанції. Так, польська експортна ЗУ-23-2СР стріляє на відстань до 2,5 км та на висоту до 1,5 км. Є також можливість стрілянини по наземних цілях (на відстані до 2 км).

ЗУ-23-2СР модернізована з урахуванням потреб військ ВДВ. Наприклад, у цієї зенітки є рейковий приціл. Вогонь по противнику можна вести запально-трасуючими боєприпасами API, бронебійно-запальними трасуючими боєприпасами HEI-T та бронебійно-підкаліберними боєприпасами APDS-T і FAPDS-T. Зенітку можна буксирувати або встановити на якусь платформу (вантажівку).

Поляки після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ почали працювати над модернізацією військової техніки, у тому числі ЗУ-23-2. Так, завод Arex, який входить до Grupy WB, провів модернізацію ЗУ-23-2СР до стандарту ARM-28. Цей стандарт відповідає вимогам XXI століття.

Електроприводи з цифровим керуванням, використані в ARM-28, забезпечують точне наведення та високу швидкість переміщення. Панель оператора дозволяє програмувати заборонені зони. Наведення на ціль може бути ручним, напівавтоматичним або автоматичним від зовнішньої системи керування вогнем.

Елементом пакету модернізації ARM-28 є сучасний оптико-електронний приціл, що дозволяє зенітному комплексу вести вогонь боєприпасами старих типів, а також підкаліберними боєприпасами APDS-T. Крім того, у такої модернізованої зенітки менше обслуговуючого персоналу.

Звісно, навряд чи Польща дала Україні зенітки ЗУ-23-2СР стандарту ARM-28. Але й старіші версії також добре допоможуть захистити українське небо.

Раніше стало відомо, що Україна одержала 100 польських бронетранспортерів Rosomak.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ